04:44 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (48)
  52

  Taip pat Masiulis pareiškė apie respublikos pasirengimą suteikti užsienio investuotojams prieigą prie trijų svarbiausių pasaulio rinkų

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Baltijos ir kitų Europos šalių geležinkelių projektas "Rail Baltica" prisidės prie sklandaus karinių krovinių judėjimo visame regione, pareiškė Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

  Penktadienį Lietuvos ministerijos vadovas lankėsi su darbo vizitu Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur susitiko ir su JAV Transporto departamento atstovais.

  "Strateginės reikšmės projektas "Rail Baltica" prisidės prie sklandaus karinių krovinių judėjimo visame regione, o Lietuva yra pasirengusi teikti visapusę paramą NATO kariams, užtikrinti gerai išvystytą multimodalinę transporto sistemą bei saugią infrastruktūrą", — cituoja Masiulio žodžius Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Taip pat susitikime su JAV pareigūnais ministras pažymėjo, kad dėl savo patogios geografinės padėties, potencialiems investuotojams Lietuva gali pasiūlyti priėjimą net prie trijų svarbiausių rinkų — Baltijos jūros regiono, Europos Sąjungos, Rytu Europos ir Centrines Azijos.

  Be to, kaip pažymėjo Masiulis, Lietuvoje yra gerai išvystyta geležinkelių, jūrų, kelių ir oro transporto sistema.

  Penktadienį Lietuvos politikas lankysis Filadelfijos jūrų uoste, kur pristatys Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrą bei aptars galimas JAV investicijas.

  "Rail Baltica" projektas

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, kovo mėnesį bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonės "RB Rail" valdybos narys Kasparas Rokenas pareiškė, kad "Rail Baltica" yra ne karinis projektas, o iniciatyva "pagerinti infrastruktūrą". Po to balandžio pradžioje Masiulis pareiškė, kad "Rail Baltica" yra "vienas iš prioritetinių objektų užtikrinant Lietuvos nacionalinį saugumą ir karių mobilumą regione".

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, greičiausiai, projektas bus nepelningas keleivių pervežimui ir paprastų krovinių gabenimui, o vienintelė jo paskirtis yra karinė.

  Маршрут Rail Baltica
  © Photo : Rail Baltica
  "Rail Baltica" maršrutas
  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (48)

  Dar šia tema

  Ekspertas: "Rail Baltica" reikalingas Vakarams tik kariniams tikslams įgyvendinti
  Paskirtas naujas bendros "Rail Baltica" įmonės vadovas
  Ispanijos įmonė už beveik 7 mln. eurų suprojektuos antrą "Rail Baltica" liniją

  Svarbiausios temos