15:32 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Lietuvos ambasada Maskvoje gavo grasinamą laišką, kuriuo ambasados darbuotojai ir jų šeimos nariai raginami per vieną mėnesį išvykti iš Maskvos

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Šiandien į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam įteikta nota dėl gautų grasinimų Lietuvos diplomatinės atstovybės Rusijos Federacijoje darbuotojams ir jų šeimos nariams, rašoma ministerijos pranešime.

  Kovo 31 dieną Lietuvos ambasados Maskvoje gautas grasinantis laiškas, raginantis ambasados darbuotojus ir jų šeimos narius per vieną mėnesį išvykti iš Maskvos, siejamas su Vilniaus apygardos teismo paskelbtu kaltinamuoju nuosprendžiu Sausio 13-osios byloje. Laiškas pasirašytas Rusijos specialiųjų tarnybų veteranus vienijančios organizacijos "Rusijos veteranai".

  Balandžio 1 dieną Lietuvos ambasada oficialia nota kreipėsi į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją, prašydama nedelsiant atlikti šio įvykio tyrimą ir užtikrinti atstovybės darbuotojų ir jų šeimos narių fizinį saugumą. 

  Per iškviestąjį Rusijos Federacijos ambasados atstovą pakartotinai perduotas reikalavimas kuo skubiau atlikti incidento tyrimą bei užtikrinti Lietuvos atstovybės darbuotojų ir jų šeimos narių saugumą, remiantis 1961 metų Vienos konvencija dėl diplomatinių santykių. 

  Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas bus atšauktas konsultacijoms į Lietuvą, nes tampa pažeidžiamas po gautų grasinimų dėl "Sausio 13-osios bylos".

  Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, ragindama vyriausybę kreiptis į prezidentę su siūlymu Lietuvos ambasadorių Rusijoje Remigijų Motuzą atšaukti iš šių pareigų. Parlamentarės nuomone, ambasadoriaus atšaukimas konsultacijoms nėra pakankama priemonė. 

  Pasak jos, Rusijoje turi dirbti tik tokie Lietuvos diplomatai, kurie negali būti pažeidžiami dėl vienų ar kitų priežasčių.

  Dar šia tema

  Motuzas: Lietuva ir Rusija įšaldė politinį bendradarbiavimą
  Tegai:
  Maskva, Lietuvos ambasada

  Svarbiausios temos