15:30 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Generalinė prokuratūra, archyvinė nuotrauka

  Vyriausybė kreipsis į Generalinę prokuratūrą dėl krizės tyrime surinktos informacijos

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Atsižvelgiant į tai, kad dėl išaugusio VILIBOR rodiklio nukentėjusių asmenų skaičius yra ženklus, prokuratūros prašoma inicijuoti veiksmus, siekiant apginti viešąjį interesą

  VILNIUS, balandžio 15 – Sputnik. Vyriausybė nusprendė kreiptis į Lietuvos generalinę prokuratūrą dėl krizės tyrime surinktos informacijos, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Šiandien ministrų kabinetas apsvarstė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno, kurio vadovaujamas komitetas atlieka parlamentinį tyrimą dėl vietinių ir regioninių veiksnių ir aplinkybių, lėmusių 2009–2010 metų krizės Lietuvoje reiškinius ir viešųjų finansų būklę pateiktą informaciją.

  Generalinės prokuratūros prašoma įvertinti Parlamentinio ekonominės krizės tyrimo metu gautą informaciją dėl galimo VILIBOR indekso staigaus augimo 2008-2009 metais ir paskolų valiutą pakeitusiems asmenims ženkliai didesnių kredito maržų nustatymo.

  Seimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Марина Воронко

  Prašoma įvertinti, ar valstybės institucijos ėmėsi tinkamų veiksmų, kad būtų užtikrinta veiksminga finansų sektoriaus priežiūra ir pašalintos prielaidos galimiems teisės aktų pažeidimams.

  Atsižvelgiant į tai, kad pagal gautą informaciją dėl išaugusio VILIBOR rodiklio nukentėjusių asmenų skaičius yra ženklus, o šiems asmenims galimai padaryta žala yra reikšminga, Vyriausybė paprašė prokuratūros inicijuoti veiksmus, siekiant apginti viešąjį interesą dėl šios visuomenės dalies nuostolių atlyginimo.

  Balandžio pradžioje Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas apkaltino Lietuvos banką nenoru bendradarbiauti tiriant 2008 metų finansinės krizės priežastis.

  Jakeliūnas taip pat minėjo, kad kriziniu laikotarpiu dėl neteisingai nustatyto VILIBOR indekso šalies gyventojai už būsto paskolas galėjo permokėti iki 10 tūkst. eurų. Tuo metu Lietuvos banko pateiktose išvadose buvo teigiama, kad palūkanos buvo keliamos teisėtai.

  Dar šia tema

  Biudžeto ir finansų komitetas apkaltino LB nenoru ištirti finansinės krizės priežastis

  Svarbiausios temos