15:50 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  URM papasakojo, su kuriomis valstybėmis būtų įmanoma dviguba pilietybė

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  9801

  Linas Linkevičius papasakojo, kokiais kriterijais vadovausis valdžia, formuodama galutinį sąrašą

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad lietuviai galės turėti antrą pilietybę tik tų šalių, kurios yra artimos Lietuvai "vertybine prasme".

  Apie tai ministras papasakojo interviu LRT, komentuodamas būsimą referendumą dėl dvigubos pilietybės.

  "Dar reikės konstitucinio įstatymo, kuriam keisti nereikės Konstitucijos — referendumo keliu. Akivaizdu, kad tai ne visos pasaulio valstybės, tačiau tos, su kuriomis mes galbūt įžvelgiame daugiau artumo vertybine prasme, saugumo ir kitais klausimais", — pasakė jis.

  Ministras pridūrė, kad konkrečios šalys bus apibrėžtos atskirame įstatyme. Lietuvos piliečiai turės balsuoti referendume, dar nežinodami, kokių šalių piliečiams šita Konstitucijos pataisa galiotų. Tačiau, Linkevičiaus teigimu, tai yra vertybė.

  "Aš manau, tai yra vertybė, nes jeigu mes dabar įrašytume į Konstituciją, baigtinių šalių sąrašas būtų vėl problema", — teigė jis.

  Atsakydamas į klausimą, ar ateityje Rusija galėtų atsidurti tarp šių šalių, užsienio reikalų ministerijos vadovas sakė, kad tai įmanoma "teoriškai".

  "Aš ir sakau, kad čia yra gana ribotas ratas, nes yra nemažai nepatenkintų, kad čia tikrai ne visi įeina", — sakė ministras.

  Dėl pilietybės išsaugojimo žmonės galės balsuoti gegužės 12-ąją, kartu su prezidento rinkimais.

  Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu atliktos apklausos duomenimis, už dvigubą pilietybę balsuotų mažiau nei pusė apklaustųjų.

  Šiuo metu dviguba pilietybė, išskyrus tam tikras išimtis, nesuteikiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

  Konstitucijos 12 straipsnis dėl pilietybės bus pakeistas, jeigu referendume už tai balsuos daugiau kaip pusė visų šalyje registruotų rinkėjų.

  Dar šia tema

  Prasidėjo referendumo dėl dvigubos pilietybės viešinimo kampanija
  Artėjant referendumui dėl pilietybės kyla vis daugiau klausimų apie balsavimą
  Užsienio lietuviai nerimauja, kodėl nevyksta agitacija už ar prieš referendumą
  Linkevičius pasiūlė "planą B" referendumo žlugimo atveju
  Tegai:
  Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos