03:05 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (84)
  76

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Udalcovas Šiaulių tardymo izoliatoriuje susitiko su buvusiu sovietų kariuomenės kariu, Rusijos piliečiu Meliu, kurį Vilniaus apygardos teismas kovo 7 dieną nuteisė septyneriems metams laisvės atėmimo

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje suteiks maksimalią pagalbą, kad apgintų buvusio sovietų kariuomenės kario Jurijaus Melio, kurį Lietuvos teismas nuteisė septyneriems metams laisvės atėmimo "Sausio 13-osios byloje", teises ir interesus, rašoma Rusijos ambasados ​​interneto svetainėje.

  "Balandžio 15 dieną Rusijos ambasadorius Lietuvoje Udalcovas Šiaulių tardymo izoliatoriuje susitiko su buvusiu sovietų kariuomenės kariu, Rusijos piliečiu Meliu, kurį Vilniaus apygardos teismas kovo 7 dieną nuteisė septyneriems metams laisvės atėmimo po baudžiamojo proceso dėl 1991 metų įvykių Lietuvos sostinėje", — rašoma pranešime.

  Pokalbio metu Melis patvirtino, kad kartu su savo advokate Galina Kardanovskaja nusprendė, jog būtina pateikti apeliacinį skundą dėl neteisėto teismo kaltinamojo nuosprendžio, kuris buvo padarytas pažeidžiant pagrindinius tarptautinės ir Lietuvos teisės principus.

  "Melis yra pasiryžęs siekti jo visiško išteisinimo ir labai vertina paramą, kurią jis gauna iš Rusijos vyriausybės institucijų, visuomeninių organizacijų ir žmonių, kurie nėra abejingi jo likimui", — priduriama pranešime.

  Udalcovas patikino Melį, kad ambasada ir toliau teiks jam visokeriopą pagalbą.

  "Sausio 13-osios byla"

  Vilniaus apygardos teismas kovo 27 dieną paskelbė nuosprendį "Sausio 13-osios byloje". Dauguma kaltinamųjų "Sausio 13-osios byloje" teisiami už akių, kaltinamųjų suole buvo tik Jurijus Melis ir Genadijus Ivanovas. Teismas jiems skyrė atitinkamai 7 ir 4 metus kalėjimo.

  Taip pat Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltais buvusį TSRS gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą. Buvusiam gynybos ministrui skyrė 10 metų kalėjimo, buvusiam KGB karininkui Michailui Golovatovui ― 12 metų.

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė teismo nuosprendį "Sausio 13-osios byloje" vadina akistata su tiesa ir istorinio teisingumo diena. Rusijos URM pažadėjo būtinai atsakyti į Lietuvos veiksmus.

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik /
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje

   

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (84)

  Dar šia tema

  "Nužudytas šūviu į nugarą". Lietuvoje bijoma tiesos apie sausio 13-osios įvykius
  Advokatė atskleidė, kada pateiks apeliacinį skundą Sausio 13-osios byloje
  Rusija iškėlė bylą prieš Lietuvos "Sausio 13-osios bylos" teisėjus
  Juristas: Lietuva neišduos Rusijai "Sausio 13-osios bylos" teisėjų
  Tegai:
  Jurijus Melis, Aleksandras Udalcovas, Rusijos ambasada

  Svarbiausios temos