08:13 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Rinkimai, archyvinė nuotrauka

  Rinkimai: atėję balsuoti žmonės gaus trijų skirtingų spalvų biuletenius

  © AP Photo / Mindaugas Kulbis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  81

  Kadangi visus tris biuletenius rinkėjai mes į vieną balsadėžę, rinkimų komisijoms taip bus paprasčiau juos rūšiuoti

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Gegužės 12-ąją vyksiančių rinkimų metu atėję balsuoti žmonės gaus trijų skirtingų spalvų biuletenius, praneša LTR su nuoroda į Vyriausiąją rinkimų komisiją.

  Kiekvienas jų bus skirtas pasisakyti skirtingais klausimais: prezidento rinkimuose bei dviejuose tądien rengsimuose referendumuose.

  Toks sprendimas priimtas dėl paprastų priežasčių. Pasak VRK nario Viliaus Semeškos, viena iš priežasčių — darbo palengvinimas tiems, kas skaičiuos balsus. Kadangi visus tris biuletenius rinkėjai mes į vieną balsadėžę, rinkimų komisijoms taip bus paprasčiau juos rūšiuoti.

  Be to, rinkėjams svarbu žinoti, kad jie neprivalo priimti visų trijų biuletenių. Atvykus balsuoti, už kiekvieną gautą biuletenį reikės pasirašyti, tačiau, kaip sakė Semeška, nebūtina pasirašyti už visus. Pavyzdžiui, rinkėjas gali nuspręsti pasirašyti už abu referendumus, bet ne už prezidento rinkimus, ar pasirašyti už vieną iš referendumų ir prezidento rinkimus ar pan.

  Gegužės 12-tąją kartu su prezidento rinkimais žmonės galės balsuoti dėl pilietybės išsaugojimo tautiečiams, gyvenantiems euroatlantinės integracijos kriterijus atitinkančiose valstybėse.

  Referendume piliečių bus klausiama, ar jie sutinka leisti išsaugoti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias "euroatlantinės integracijos kriterijus". Tikslų šalių sąrašą po referendumo tvirtintų Seimas.

  Norint dalyvauti referendume reikia užsiregistruoti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto svetainėje. Šiuo metu besiregistruojančiųjų rinkimams gegužės 12-ąją sparčiai daugėja, jau yra užsiregistravę apie 28 tūkst. užsienyje gyvenančių piliečių. Iš viso oficialiai išvykusių yra apie 300 tūkst. Dažniausiai į rinkimus neateina nė 20 tūkst. 

  Šiuo metu dviguba pilietybė, išskyrus tam tikras išimtis, nesuteikiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

  Referendumas dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje
  © Sputnik /
  Referendumas dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje

   

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Prezidento rinkimuose neįgalieji galės balsuoti savarankiškai ir slaptai
  Tegai:
  rinkėjai

  Svarbiausios temos