04:08 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Baltijos šalių laivynas nėra konkurencingas ir negali lygiomis teisėmis vykdyti kovinių operacijų su Rusijos laivynu Baltijos jūroje, mano ekspertas Aleksejus Leonkovas

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Baltijos šalys negali apsaugoti savo pakrantės, praneša ERR su nuoroda į Tarptautinio gynybos studijų centro ataskaitą. Pastaraisiais metais nė viena iš Baltijos šalių nedarė rimtų investicijų į karinį jūrų laivyną, o Baltijos šalių laivynų pagrindą sudaro minų traleriai, kurie visiškai pasens jau po dešimties metų.

  Ataskaitos autoriai rekomenduoja Baltijos šalims investuoti į jūrų karines pajėgas, ir tokiu būdu apsisaugoti nuo "galimų hibridinių išpuolių iš Rusijos pusės".

  Interviu Sputnik Lietuva, žurnalo "Arsenal Otečestva" komercijos direktorius Aleksejus Leonkovas pabrėžė, kad Baltijos šalių ekonomika didžiąja dalimi subsidijuojama, todėl joms sunku išlaikyti šiuolaikinę armiją.

  "Galingas laivynas turi valstybę, kuri iš esmės susitvarkė savo ekonomiką. Akivaizdu, kad šis [Baltijos šalių] laivynas negali konkuruoti su Rusijos Baltijos laivynu, kuris dabar stiprinamas naujais laivais ir povandeniniais laivais. Taigi, paaiškėja, kad Baltijos šalių laivynai ar pakrančių zonos laivai yra visiškai nekonkurencingi kovinės parengties ir kovinių pajėgumų srityje, t.y. praktiškai jie negali lygiomis teisėmis vykdyti karinių operacijų su Rusijos laivynu Baltijos jūroje", — sakė jis.

  Leonkovas pridūrė, kad Baltijos valstybės, prisijungusios prie NATO bloko, tikėjosi stiprios sąjungininkės pagalbos, kuri papildytų jų laivyną ir kariuomenę.

  "Jos tikėjosi, kad tokia parama bus. Tačiau pastaruoju metu visi jų bandymai pasitelkti rusofobiją nulėmė tai, kad taip, šios šalys buvo paramą, tačiau visi supranta, kad, kadangi jos tiesiogiai ribojasi su Rusija, bet koks kovinis konfliktas su Rusija visiškai pasmerks šias valstybes", — sakė jis.

  Ekspertas pabrėžė, kad norint turėti savo išsivysčiusias ginkluotąsias pajėgas, būtina turėti ne tik išvystytą ekonomiką, bet ir karo pramonę.

  "Tačiau Baltijos šalyse to nėra. Todėl jos, galbūt, ir yra bloko "avangardas", kaip jos pačios save vadina, bet reikia suprasti, kad viskas, kas yra avangarde, gauna pirmąjį smūgį", — apibendrino Leonkovas.

  Dar šia tema

  NATO vertinimas Lietuvoje — aukščiausias per penkerius metus
  Europa ir JAV priskyrė Baltijos respublikas prie "antrarūšių šalių"
  Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę
  Tegai:
  Rusija, Baltijos jūra, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos