05:00 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  244

  Sumos, kurios neva gali būti skiriamos Baltijos šalių "pasipriešinimui" Rusijai, iš tikrųjų yra labai mažos, mano ekspertas Ivanas Konovalovas

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Karo su Rusija atveju Baltijos šalių savanorių ginkluotei prireiks daugiau nei 110 milijonų eurų, praneša "Mixnews.lv" su nuoroda į JAV analitikos centro "RAND" atliktą tyrimą. Jiems prireiks naktinio matymo prietaisų, taip pat priešlėktuvinių ir prieštankinių ginklų.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva sakė Strateginės konjunktūros centro direktorius Ivanas Konovalovas, 110 milijonų eurų — tai labai maža suma trijų šalių militarizuotoms organizacijoms.

  "Vienaip ar kitaip, siekiant išlaikyti NATO ir amerikiečių buvimą atskirai Baltijos šalyse, tokios sumos yra pakankamos. Jos yra labai mažos, iš tikrųjų, pakankamos tik uniformoms ar kai kuriems prietaisams įsigyti. <...> Reikia daugiau. Bet truputį palaikyti patį procesą galima", — pažymi ekspertas.

  Konovalovas pabrėžia, kad RAND pranešimas reikalingas tik JAV valdantiesiems, kad paaiškintų, kodėl NATO ir JAV turi būti Baltijos šalyse.

  "O ką jie (NATO ir JAV — Sputnik) ten veikia? Jie didina įtampą pasienyje su Rusija. Ir po to jie sukuria panašius pranešimus, kuriuose rašo, kad štai, sukeliama įtampa. Taigi išeikite iš ten — ir nebus įtampos. Jie nenori, nes kurti įtampą — pagrindinė užduotis", — pasakė ekspertas.

  Dar šia tema

  NATO ir Trampas — arba jūs darote, kaip aš sakau, arba...
  Kas namie šeimininkas? Amerikiečiai Estijoje gali nesidrovėti
  Girti ir nebaudžiami: kodėl Baltijos šalių gyventojai toleruoja NATO karių išsišokimus
  NATO pajėgų Europoje vadas paragino daugiau bendrauti su Rusija
  Sulaikytas apiplėšime dalyvavęs NATO karys
  Tegai:
  Rusija, Baltijos šalys, JAV

  Svarbiausios temos