01:53 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis nemato priežasčių atleisti Lietuvos ambasadorių Rusijoje

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad specialiojo liudytojo statusas neriboja ambasadoriaus galimybės atstovauti Lietuvai Maskvoje

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernialis pareiškė, kad nemato priežasties atleisti Lietuvos ambasadorių Rusijoje Remigijų Motuzą, kuris šiuo metu kaip specialus liudytojas dalyvauja korupcijos bylos tyrime.

  Tokį komentarą premjeras pateikė žurnalistams trečiadienį po Vyriausybės posėdžio.

  "Šitas statusas tikrai nedraudžia ir neapriboja galimybės ambasadoriui atstovauti mūsų šaliai Maskvoje, Rusijoje. Dar daugiau – žinant ir pačias procedūras, ambasadoriaus indėlis arba įtaka išduodant vizas yra labai simboliška ir minimali", — žurnalistams vyriausybėje sakė premjeras.

  Anksčiau Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, ragindama vyriausybę kreiptis į prezidentę su siūlymu Lietuvos ambasadorių Rusijoje Remigijų Motuzą atšaukti iš šių pareigų. Ji paragino Lietuvos vyriausybę ir užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę su prašymu apsvarstyti jos pasiūlymą.

  Rusijos ambasada Lietuvoje, archyvinė nuotrauka
  CC BY 3.0 / Alma Pater / Посольство Российской Федерации в Литовской Республике. Ул. Латвю 53/54

  Praeitą savaitę Užsienio reikalų ministerija atšaukė Lietuvos ambasadorių Rusijoje Remigijų Motuzą, nes "jis tampa pažeidžiamas po gautų grasinimų dėl "Sausio 13-osios bylos". Be to, Motuzui suteiktas specialiojo liudytojo statusas galimos korupcijos byloje. Motuzas dalyvauja byloje, kurioje atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu. Joje kaltinamas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas.

  Manoma, kad politikas ketino padėti Rusijos piliečiui, UAB "Novyj promyšlennyj bank" savininkui Rinatui Nasyrovui gauti Šengeno vizą. TT įtaria, kad neva už kyšį Šidlauskas pažadėjo, pasinaudodamas savo ankstesne ilgamete diplomatine tarnyba, galimai paveikti asmenis, kad Rusijos Federacijos piliečiui būtų išduota Šengeno valstybės viza. Vėliau Lietuvos žiniasklaida pranešė, kad pagal šią bylą Lietuvoje sulaikytas buvęs UAB "Novyj promyšlennyj bank" savininkas Nasyrovas.

  Motuzas patvirtino, kad buvo gavęs Šidlausko iškvietimą, ir pagal tą iškvietimą buvo išduota viza. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius nurodė, kad su Nasirovo valdomu "Novyj promyšlenyj bank" dar 2010 metais asociacija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, Rusijos pilietis atvyksta į Lietuvą plėtoti verslo ryšių.

  Dar šia tema

  Seime raginama ambasadorių Rusijoje Motuzą atšaukti iš pareigų
  STT įtaria Rimantą Šidlauską paėmus kyšį iš Rusijos piliečio
  Rusijos ambasada: Lietuvos valdžia neperspėjo apie bankininko sulaikymą
  Tegai:
  Remigijus Motuzas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos