22:54 2019 Gruodžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Tankai, archyvinė nuotrauka

  Politologas: niekas nepradės trečiojo pasaulinio karo dėl Baltijos šalių

  © Sputnik / Рамиль Ситдиков
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  133

  Baltijos šalys niekada nekariavo ir neturi karinės patirties, tačiau konflikto atveju niekas neketina jų užstoti, sako ekspertas Olegas Glazunovas

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Baltijos šalių laivynas nepajėgus apsaugoti Baltijos jūros pakrantes. Tai nurodyta Talino tarptautinio gynybos studijų centro ataskaitoje. Teigiama, kad savų investicijų į jūrų pajėgas trūkumas daro Baltijos šalis pažeidžiamas prieš "grėsmę iš Rytų".

  Interviu Sputnik Rusijos karo politologų asociacijos ekspertas, Plechanovo vardo Rusijos ekonomikos universiteto Politologijos ir sociologijos katedros docentas Olegas Glazunovas sakė, kad Baltijos šalys neturi karinės patirties ir karinio konflikto atveju negalės atsispirti Rusijos armijai.

  "Apie tai kalbėjo ir gerai žinomas amerikiečių politologas Zbignevas Bžezinskis. Jis sakė, kad užkariauti visas Baltijos šalis tetruktų vieną dieną. Antra, jis sakė, kad niekas neužstos Baltijos šalių, taigi, niekas nepradės trečiojo pasaulinio karo dėl Baltijos valstybių", — pažymėjo ekspertas.

  Antirusiška isterija padeda Baltijos šalims egzistuoti ir gauti dividendus iš Vakarų, mano Glazunovas.

  "Natūralu, kad NATO skiria tam tikrus pinigus Baltijos šalių kovinei parengčiai palaikyti. Tai padeda Baltijos šalims egzistuoti, nes jos yra vienos iš skurdžiausių ES šalių", — teigė ekspertas.

  Anksčiau interviu Sputnik Lietuva žurnalo "Arsenal Otečestva" komercijos direktorius Aleksejus Leonkovas sakė, kad Baltijos šalių ekonomika didžiąja dalimi subsidijuojama, todėl joms sunku išlaikyti šiuolaikinę kariuomenę.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV vertina Baltijos šalis kaip priedangą konflikto su Rusija atveju
  Ekspertas: rusofobinė Baltijos šalių retorika garantuoja joms JAV paramą
  Ekspertas apie tikėtiną "griežtą žaidimą" Baltijos šalyse tarp Rusijos ir NATO
  Bet koks galimas konfliktas su Rusija kelia grėsmę visoms Baltijos šalims
  Ekspertas: kai tik JAV išeis iš Baltijos šalių, įtampa iš karto išnyks
  Tegai:
  Baltijos šalys, karas

  Svarbiausios temos