21:18 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Tyrėjai nerado nė vieno žmogaus, susijusio su Trampo kampanija, kuris būtų dalyvavęs šių dokumentų platinime

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. JAV generalinis prokuroras Viljamas Baras (William Barr) sakė, kad Donaldo Trampo būstinė nesusijusi su "Rusijos" įsilaužėlių veiksmais per 2016 metų rinkimus, rašo RIA Novosti.

  "Kitaip tariant, nėra jokių ryšių tarp Trampo kampanijos ir "Rusijos įsilaužėlių atakos"", — sakė jis spaudos konferencijoje.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Specialiojo prokuroro biuras taip pat ištyrė "Rusijos vyriausybės pastangas" paskelbti pavogtus dokumentus "DC Leaks", "Lucifer" ir "WikiLeaks" resursuose.

  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2020 / GEOFFROY VAN DER HASSELT

  "Tyrėjai nerado nė vieno žmogaus, susijusio su Trampo kampanija, kuris būtų dalyvavęs [šių dokumentų] platinime", — sakė jis.

  Nepriklausomo specialiojo prokuroro Roberto Miulerio, kuris anksčiau vadovavo FTB, tyrimas prasidėjo 2017 metų gegužės mėnesį. Pagrindinė užduotis buvo nustatyti, ar Rusija (ar kita šalis) kišosi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais ir ar tarp Donaldo Trampo kampanijos būstinės ir Rusijos valdžios institucijų buvo suplanuotas sąmokslas. Tyrimo metu buvo išduoti daugiau nei 500 paieškos orderių ir daugiau kaip 2,3 tūkst. kvietimų apklausoms atlikti.

  Maskvoje kategoriškai neigiami kaltinimai dėl kišimosi į JAV vykusius rinkimus bei dalyvavimo kibernetinėse atakose. Be to, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neatmetė, kad įsilaužėliai "gali būti ir Rusijoje, ir Azijoje, ir toje pačioje Amerikoje, ir Lotynų Amerikoje" vienu metu ir net tose pačiose JAV, iš kur jie "labai protingai ir profesionaliai nukreipė "rodykles" į Rusiją".

  Dar šia tema

  Džimas Keris panaikino savo Facebook dėl "Rusijos kišimosi" į JAV rinkimus
  Trampas paragino užbaigti "Rusijos kišimosi" tyrimą
  JAV turėtų atsiprašyti Rusijos už kaltinimus dėl kišimosi į rinkimus
  Tegai:
  Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos