03:20 2019 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Ingrida Šimonytė

  Prezidentiniai reitingai: Šimonytė išstūmė Nausėdą iš pirmos vietos

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  80 0 0

  Pagal reitingus, vis dar pirmauja Šimonytė ir Nausėda, tačiau Šimonytė nežymiai jį pralenkia

  VILNIUS, balandžio 20 ― Sputnik. Balandžio mėnesį Seimo narė, kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė aplenkė iki šiol reitinguose pirmavusį ekonomistą Gitaną Nausėdą, sako apklausų bendrovės "Vilmorus" vadovas, sociologas Vladas Gaidys, praneša LRT.

  Kovo mėnesį pirmoje vietoje buvo Nausėda, kurio reitingas buvo 27,9 proc., antroje vietoje buvo Šimonytė, kurios rezultatas buvo 24,8 proc., o trečias ― Saulius Skvernelis, kurio palaikymas siekė 14,5 proc.

  Gaidys teigia, kad pagal reitingus vis dar pirmauja Šimonytė ir Nausėda, tačiau Šimonytė nežymiai pirmauja ― ji turi 22,3 proc. visų gyventojų ir 27,3 balsuojančiųjų, o Nausėda atitinkamai 21,9 proc. visų gyventojų ir 26,8 proc. balsuojančiųjų palaikymą.

  "Skirtumas yra tik keturi žmonės iš tūkstančio ― nors tai tik dešimtoji dalis, vis vien Šimonytė šiuo metu yra pirma", ― tvirtina Gaidys.

  Tačiau, kaip teigia sociologas, Nausėdos elektoratas yra platesnis ir antrajame ture šis kandidatas galėtų surinkti maždaug 20 proc. papildomų balsų, kai, šiuo požiūriu, Šimonytė neturėtų tokio palaikymo.

  "Ingridos Šimonytės elektoratas yra aktyvesnis, labiau ateinantis į rinkimus, o Gitano Nausėdos platesnis, tačiau, kaip šie veiksniai vienas su kitu keisis, dar matysime", ― sako sociologas.

  Trečiojoje vietoje su didesniu atotrūkiu rikiuojasi premjeras Skvernelis, turintis 16,7 proc. visų gyventojų ir 20,4 proc. balsuojančiųjų palaikymą: "Jo reitingas yra daugmaž pastovus."

  Ketvirtoje vietoje ― eurokomisaras Vytenys Povilas Andriukaitis, kurį palaiko 7,9 proc. visų gyventojų ir 9,7 proc. balsuojančiųjų. Penktas yra filosofas Arvydas Juozaitis, turintis 4,5 proc. visų gyventojų ir 5,5 proc. balsuojančiųjų palaikymą.

  Gyventojų apklausą atliko bendrovė "Vilmorus" dienraščio "Lietuvos rytas" užsakymu.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

  Balandžio 4 dieną VRK įregistravo šešis kandidatus Lietuvos prezidento rinkimuose: Europos Komisijos narį socialdemokratą Vytenį Povilą Andriukaitį, filosofą Arvydą Juozaitį, ekonomistą Gitaną Nausėdą, ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, konservatorių atstovę ir Seimo narę Ingridą Šimonytę bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderį Valdemarą Tomaševskį. Balandžio 9 dieną kandidatais registruoti europarlamentaras Valentinas Mazuronis ir Seimo nariai Mindaugas Puidokas bei Naglis Puteikis.

  Antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną. 

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019

  Dar šia tema

  Skvernelis kaip prezidentas "karo atveju" nedelsiant skelbtų karo padėtį
  Kandidatai į Lietuvos prezidentus įvertino Kaljulaid vizitą pas Putiną
  Tegai:
  prezidento rinkimai, reitingas, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos