22:16 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  154

  URM vadovas apgailestavo, kad Kaljulaid nepateikė Vilniui informacijos apie planuojamus aptarti klausimus

  VILNIUS, balandžio 20 ― Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sukritikavo Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid po jos susitikimo su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, praneša Sputnik Estija su nuoroda į portalą "ERR".

  Linkevičius paragino Kaljulaid derinti veiksmus, kad nebūtų pakenkta Baltijos šalių vienybei. Pasak URM vadovo, "paprastai, kai koordinuojame ir vieningiau veikiame, visada tai yra efektyviau (...), nes visada bus bandoma mus skaldyti ir visą laiką patikrinti Europos šalių ar Baltijos šalių vienybę".

  Linkevičius taip pat apgailestavo, kad Talinas prieš Kaljulaid vizitą į Maskvą nepateikė Vilniui informacijos apie planuojamus aptarti klausimus. Dabar ministras tikisi, kad Estijos valdžia tai padarys po susitikimo.

  Pasak ministro, jis "nenori vertinti kitų šalių pareigūnų vizitų". Tačiau jis pareiškė, jog Rusija nori parodyti, kad "nėra izoliacijos tam, kad sukurtų įprasto bendradarbiavimo įspūdį, prie ko prisideda tokie vizitai".

  Rusijos ir Estijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Kersti Kaljulaid surengė susitikimą Maskvoje, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Ketvirtadienį Kaljulaid su oficialiu vizitu atvyko į Maskvą. Kaljulaid dalyvavo atkurtame respublikos ambasados ​​pastato atidaryme ir Kremliuje susitiko su Putinu. Susitikimo metu valstybių vadovai aptarė esamą dvišalių santykių plėtros padėtį, situacijas Ukrainoje ir Gruzijoje.

  Kaljulaid susitikimą su Rusijos vadovu Maskvoje įvertino kaip "labai gerą", ji taip pat pakvietė Putiną į suomių-ugrų tautų kongresą, kuris vyks Tartu.

  Paskutinis Estijos valstybės vadovo vizitas Rusijoje įvyko prieš aštuonerius metus — 2011 metais Toomas Hendrik Ilves lankėsi Šv. Jono bažnyčios pašventinime Sankt Peterburge,

  Paskutinis šalių lyderių susitikimas įvyko 2008 metų birželio mėnesį — tuometinis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas susitiko su Ilvesu Pasaulio suomių-ugrų tautų kongrese, vykusiame Chanty Mansijske.

  Lietuva yra vienintelė šalis Europos Sąjungoje, kuri neturi jokių politinių ryšių su Rusija. Kaip ne kartą pabrėžė Maskva, būtent Vilnius inicijavo politinių ryšių nutraukimą, nepaisant Rusijos valdžios institucijų pasirengimo dialogui.

  Tegai:
  Maskva, Kersti Kaljulaid, Vladimiras Putinas, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos