20:59 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  306

  Senatorius Francas Klincevičius pažymėjo, kad Vilniaus valdžia pamiršta, jog Baltijos šalių vienybė turėtų būti kuriama "sveiku pagrindu"

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuva elgiasi kaip kaimynus prižiūrinti vyresnioji šeimininkė, kritikuodama Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid apsilankymą Maskvoje, sakė Rusijos Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius.

  "Kritikuodama Estiją dėl šalies prezidentės Kersti Kaljulaid vizito į Rusiją, Lietuva elgiasi kaip namų tvarkytoja, į kurios pareigos taip pat įeina sekti gyventojų elgesį. Matyt, tas, kas skyrė tokias funkcijas Lietuvai, tikrai baiminasi, kad Baltijos šalių rusofobijos pastatas gali įtrūkti", — rašė Klincevičius savo Facebook.

  Kaip pažymėjo Rusijos senatorius, Baltijos šalių vienybė yra "didelis trijų šalių laimėjimas", tačiau ji turėtų būti kuriama sveiku pagrindu.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sukritikavo Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid po jos susitikimo su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu. Linkevičius paragino Kaljulaid derinti veiksmus, kad nebūtų pakenkta Baltijos šalių vienybei.

  Ketvirtadienį Kaljulaid su oficialiu vizitu atvyko į Maskvą ir susitiko su Putinu. Susitikimo metu valstybių vadovai aptarė esamą dvišalių santykių plėtrą, pasienio sutarties ratifikavimą bei rusakalbių Estijos gyventojų padėtį.

  Valstybių vadovai taip pat aptarė situaciją Ukrainoje ir Gruzijoje bei konfliktų sprendimo būdus.

  Dar šia tema

  "Tinkamiausias laikas": Rusijos ir Estijos prezidentai susitiko Maskvoje
  Estijos prezidentė atskleidė susitikimo su Putinu detales
  Lietuva sukritikavo Estijos prezidentę už vizitą į Maskvą
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, Estija, Maskva

  Svarbiausios temos