06:23 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  95

  Teismas pripažino, kad Zelenskio raginimas pirkti bilietus į debatus stadione "Olimpijskij", kaip nurodyta ieškinyje, neatitinka "rinkėjų papirkimo" sąvokos

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Šeštasis Kijevo apeliacinis teismas sekmadienio naktį atmetė reikalavimą panaikinti Vladimiro Zelenskio, kaip kandidato į Ukrainos prezidentus, registraciją, praneša RIA Novosti.

  Teismas pripažino, kad Zelenskio raginimas pirkti bilietus į debatus stadione "Olimpijskij", kaip nurodyta ieškinyje, neatitinka "rinkėjų papirkimo" sąvokos. Teismas taip pat nusprendė, kad tai nėra priešrinkiminė kampanija.

  Be to, pažymėjo, kad ieškovo, kuris pateikė ieškinį, įgaliojimai apsiriboja tik vienu rajonu pagal jo registraciją CRK.

  Sprendimas gali būti apskųstas Ukrainos Aukščiausiajam teismui. Jei skundas nebus pateiktas, teismo sprendimas įsigalios po 30 dienų.

  Zelenskio atstovas sakė, kad teismo sprendimas yra pagrįstas.

  Prašymą panaikinti Zelenskio kaip kandidato į prezidentus registraciją praėjus kelioms valandoms iki antrojo rinkimų turo pateikė Ukrainos prezidento advokatas ir rinkimų stebėtojas Andrejus Hilko, kuris savo socialinių tinklų paskyrose palaikė kitą kandidatą — Petro Porošenko.

  Anksčiau Ukrainos VRK atstovas posėdžiuose pareiškė, kad neįmanoma įvykdyti ieškinio reikalavimų. Zelenskio atstovas taip pat paprašė teismo atsisakyti patenkinti reikalavimus.

  Pagal įstatymą Ukrainos VRK gali nuspręsti išbraukti kandidatą į prezidentus antrajame ture ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki balsavimo dienos kai kuriais atvejais: pagal asmeninį pareiškimą, pilietybės nutraukimą, gyvenamosios vietos pakeitimą už Ukrainos ribų, kandidatą pripažinus neveiksniu.

  Zelenskio būstinės vyriausiasis advokatas Vadimas Galaičukas pareiškė, kad ieškinys neturi perspektyvų: jį patenkinti nėra teisinio pagrindo.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  "Pagrindinis šalies klounas": internete išjuoktas sušokęs Porošenko
  Ukrainos televizijos kanalas nori parodyti filmus su Zelenskiu ''tylos dieną"
  Europos Parlamentas neįžvelgia Rusijos "įtakos" Ukrainos rinkimams
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, teismas

  Svarbiausios temos