09:13 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  34

  Rinkimų apylinkės balsavimui antrajame prezidento rinkimų etape Ukrainoje atvėrė duris sekmadienį 8:00 valandą

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. JAV ambasadorė Kijeve Mari Jovanovič tikisi, kad antrasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje vyks demokratiškai ir taikiai, rašo RIA Novosti.

  Rinkimų apylinkės balsavimui antrajame prezidento rinkimų etape Ukrainoje atvėrė duris sekmadienį 8:00 valandą. Antrajame ture dalyvauja dabartinis prezidentas Petro Porošenko ir pirmojo turo lyderis Vladimiras Zelenskis.

  Remiantis apklausų duomenimis, Zelenskį yra pasirengę palaikyti daugiau nei 70% rinkimuose dalyvaujančių ukrainiečių, Porošenko — apie 25%.

  "Aš ir mano kolegos iš JAV ambasados ​​kartu su Ukrainos žmonėmis tikisi, kad šiandien įvyks demokratiški ir taikūs rinkimai, atspindintys Ukrainos piliečių valią", — rašoma ambasados Twitter paskyroje.

  Kaip ir per pirmąjį turą, stebėtojai iš Rusijos Federacijos nevažiuos į Ukrainą, nes Kijevas atsisakė leisti net tiems Rusijos atstovams, kurie yra tarptautinių organizacijų misijos nariai, stebėti rinkimus.

  Maskva mano, kad šie ir kiti pažeidimai kelia abejonių dėl viso rinkimų proceso teisėtumo ir galimybės pripažinti balsavimo rezultatus.

  Be to, Rusijoje gyvenantys ukrainiečiai negalės dalyvauti prezidento rinkimuose, nes Ukrainos VCRK uždarė visas rinkimų apylinkes Rusijoje. Kijevas taip pat atsisakė surengti rinkimus Donbaso teritorijoje.

  Todėl 7-10 milijonų Ukrainos piliečių negalės balsuoti, o tai yra nuo šeštadalio iki ketvirtadalio šalies gyventojų.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Šou Ukrainos politikoje ir Lietuvos pavyzdys
  Seimo nariai vyks stebėti Ukrainos prezidento rinkimų antrąjį turą
  Europos Parlamentas neįžvelgia Rusijos "įtakos" Ukrainos rinkimams
  Tegai:
  rinkimai

  Svarbiausios temos