17:27 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Tokie vizitai atliekami siekiant patikrinti informaciją apie karines pajėgas ir pagrindinių ginklavimo sistemų ir karinės technikos dislokacijos planus

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Rusijos inspektorių grupė trečiadienį lankysis Lietuvos ginkliuotųjų pajėgų kariniame objekte, praneša Rusijos ginkliuotųjų pajėgų laikraštis "Krasnaja zvezda".

  "Įgyvendinant 2011 metų Vienos dokumentą dėl pasitikėjimo ir saugumo stiprinimo priemonių, Rusijos inspektorių grupė ketina balandžio 24 dieną aplankyti ir įvertinti Lietuvos ginkliuotųjų pajėgų karinį objektą", — praneša laikraštis su nuoroda į nacionalinio branduolinio pavojaus mažinimo centro vadovą Sergejų Ryžkovą.

  Pažymima, kad inspektoriai aplankys Lietuvos karinį objektą jo įprastos taikos metu dislokacijos vietoje. Be to, spaudos konferencijoje bus gauta informacijos iš vadovybės apie personalą, taip pat pagrindines ginklavimosi sistemas ir techniką.

  Pabrėžiama, kad tokie vizitai atliekami siekiant patikrinti informaciją apie karines pajėgas ir pagrindinių ginklavimo sistemų ir karinės technikos dislokacijos planus.

  Grybauskaitė ragina dislokuoti "Fort Trump" arčiau Lietuvos >>

  2011 metų Vienos dokumente numatytas platus keitimasis informacija apie karines pajėgas, gynybos planavimą ir karinius biudžetus. ESBO šalys taip pat informuoja viena kitą apie tam tikras karinės veiklos rūšis, kviečia stebėtojus ir atlieka patikrinimus. Dokumentu siekiama toliau stiprinti dalyvaujančių šalių pasitikėjimą ir saugumą (ESBO sudaro 57 Europos, Azijos ir Amerikos šalys).

  Dar šia tema

  Prancūzija siųs tankus ir karius prie Rusijos sienų
  Didžioji Britanija išsiuntė į Estiją sraigtasparnius Rusijai "sutramdyti"
  Bet koks galimas konfliktas su Rusija kelia grėsmę visoms Baltijos šalims
  Tegai:
  kariai, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos