09:54 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  98

  Politiko laukia svarbūs uždaviniai Ukrainos viduje, todėl nereikėtų tikėtis iš esmės naujo posūkio santykiuose tarp Kijevo ir Baltijos šalių, mano politologas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktą Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį ir pareiškė, kad Lietuva ir toliau palaikys Ukrainos žmones. Savo ruožtu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkiavičius pažymėjo, kad ukrainiečių pasirinkimas rodo, jog šalis nusprendė keistis.

  Antrasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko sekmadienį. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) teigimu, po daugiau nei 98 procentų biuletenių apdorojimo pirmauja Zelenskis — už jį balsavo 73,18 procento rinkėjų.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, istorikas Armenas Gasparianas pažymėjo, kad naujojo Ukrainos prezidento laukia neįtikėtinai sudėtingi uždaviniai Ukrainos viduje, todėl Baltijos šalys vargu ar taps prioritetu jam.

  "Žinoma, bus atlikti kai kurie protokoliniai pareiškimai apie tai, kad mums visiems svarbu, mes didžiuojamės, ir taip toliau. Galbūt, skambės linkėjimas priimti daugiau vadinamosios ATO (Ukrainos "antiteroristinė operacija" — Sputnik) veteranų į Latvijos ligonines, bet kokio nors iš esmės naujo posūkio laukti, man atrodo, net vidutinio laikotarpio perspektyvoje nereikia. Kartoju: Zelenskis daugiausia dėmesio skirs savo šalies vidaus problemoms. Tikėtinas variantas, kad ta garsi antirusiška retorika, kuri buvo būdinga Porošenko erai, su kiekviena diena bus vis mažiau reikšminga ir taps tik marginalų atributu", — pasakė politologas.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Pirmieji Vladimiro Zelenskio pareiškimai po pergalės rinkimuose
  Zelenskis savo būstinėje netyčia buvo pavadintas Vladimiru Vladimirovičiumi
  Laukia "Putino egzaminas": Lietuvos politikai įvertino Zelenskio pergalę
  Trampas pasveikino Zelenskį su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose
  Tegai:
  Ukraina, Baltijos šalys, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos