23:51 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Nadežda Savčenko, archyvinė nuotrauka

  Savčenko pritaria Zelenskio programai

  © Sputnik / Стрингер
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  39 0 0

  Pasak Savčenko, Zelenskio programą sudaro daug punktų, apie kuriuos ji kalbėjo prieš trejus metus

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados deputatė Nadežda Savčenko, kaltinama teroro išpuolių Kijevo centre planavimu ir balandžio mėnesį išleista iš kalėjimo, teigia, kad palaiko šalies prezidento rinkimų lyderio Vladimiro Zelenskio programą, praneša RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą 112 Ukraina.

  Balandžio 16 dieną Savčenko buvo paleista į laisvę, nesuspėjus pratęsti arešto iki teisės aktuose numatyto laikotarpio pabaigos. Antradienį ji atvyko į Ukrainos parlamentą.

  "Zelenskio programoje aš įžvelgiu tai, kas turėtų būti, ir manau, kad tai reikia palaikyti", — antradienį, Aukščiausiosios Rados trumposios konferencijos metu, sakė Savčenko. 

  Pasak jos, jo programą sudaro daug punktų. "Tai yra tie punktai, apie kuriuos aš kalbėjau prieš trejus metus... Be jokių susitarimų, aš neatstovausiu opozicijos interesams, nes man pakako paskaityti kandidato programą", — pažadėjo ji.

  Savčenko pridūrė, kad visos "senosios" politinės jėgos dirba koalicijoje ir remia prezidentą tik tuo atveju, jei yra susitarimų, o be jų jie pereina į opoziciją. Ji nori pasielgti kitaip.

  "Aš nesu viena iš tų politinių jėgų, kurios eina į opoziciją tik tam, kad neprarastų savo rinkėjų", — sakė ji.

  Antrasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko sekmadienį. Jame dalyvavo dabartinis prezidentas Petro Porošenko ir pirmojo turo lyderis Vladimiras Zelenskis. CRK teigimu, Zelenskis pirmauja rinkimuose surinkęs daugiau kaip 73 proc. balsų po daugiau nei 99 proc. protokolų tvarkymo.

  Rusijoje 2016 metų kovo 22 dieną Savčenko buvo nuteista 22 metams laisvės atėmimo už dalyvavimą Donbaso žurnalistų nužudyme. Teismas nustatė, kad 2014 metų birželio 17 dieną ji paleido artilerijos ugnį prieš grupę Luhansko kovotojų ir rusų žurnalistų/ Tuo metu žuvo VGTRK darbuotojai Igoris Korneliukas ir Antonas Vološinas. 2016 metų gegužės mėnesio pabaigoje Rusijos prezidentas atleido Savčenko, po to ji grįžo į savo tėvynę, kur pareiškė, kad yra pasirengusi tapti prezidente, jei žmonės ją palaikys.

  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, Nadežda Savčenko

  Svarbiausios temos