00:05 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
  115

  Reaguodama į viename informaciniame portale paskleistus teiginius apie Paleckio bylą, generalinė prokuratūra nusprendė paaiškinti kai kuriuos tyrimo eigos aspektus

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Generalinė prokuratūra savo tinkalapyje paskelbė keletą faktų, atsižvelgiant į balandžio 22 dieną viename informaciniame portale paskleistus teiginius apie Algirdo Paleckio suėmimą.

  "Atsižvelgiant į vakar, balandžio 22 dieną, viename informaciniame portale paskleistus teiginius, kurie formuoja nepagrįstą, tendencingą neigiamą nuomonę apie praėjusių metų rudenį pradėtą ikiteisminį tyrimą, atliekamą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 119 straipsnio "Šnipinėjimas", kuriame vienas iš įtariamųjų yra žinomas politinis ir visuomenės veikėjas Algirdas Paleckis, prokuratūra nori priminti ir atkreipti dėmesį į keletą faktų", — rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Pranešime patvirtinta, jog 2018 metų rudenį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir Paleckis buvo sulaikytas, o vėliau ir suimtas.

  "Įtariamasis Algirdas Paleckis nėra dingęs — jis buvo ir tebėra suėmimo vykdymo įstaigoje", — teigiama pranešime.

  Visuomenė apie šį ikiteisminį tyrimą buvo informuota, kai tik tai tapo galima nepakenkiant ikiteisminiam tyrimui. Nepaisant to, kad, vadovaujantis visuomenės teise žinoti, apie patį ikiteisminį tyrimą buvo pranešta, daugelis šio ikiteisminio tyrimo duomenų, kurie paprastai nėra konfidencialūs ir galimi skelbti, šiuo atveju iki šiol yra neviešintini. Dėl šio tyrimo ypatumų griežto konfidencialumo reikalavimai apima ir su tyrimu susijusias įvairias datas, įtariamųjų, liudytojų skaičių ir t.t.

  Visi ikiteisminiai tyrimai dėl šnipinėjimo atliekami laikantis daug griežtesnių reikalavimų dėl informacijos viešinimo. Apie dalį šių tyrimų visuomenė buvo informuota tik tada, kai konkreti baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu buvo perduota nagrinėti teisme. Šių bylų nagrinėjimas paprastai vyksta uždaruose teismo posėdžiuose.

  Pranešime pabrėžiama, kad tais atvejais, kai suėmimas paskirtas ar pratęstas ilgesniam negu vieno mėnesio terminui, ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis ir jį organizuojantis bei kontroliuojantis prokuroras į teismą dėl suėmimo pratęsimo privalo kreiptis likus ne mažiau kaip dešimčiai dienų iki suėmimo termino pabaigos. Žiniasklaidos duomenimis, balandžio mėnesį galimo šnipinėjimo Rusijai byloje įtariamo buvusio Socialistinio liaudies fronto lyderio Algirdo Paleckio suėmimas pratęstas dar trims mėnesiams.

  Prokuratūra pabrėžia, kad, remiantis 5 metų duomenimis apie ikiteisminius tyrimus dėl šnipinėjimo, toks ikiteisminis tyrimas vidutiniškai trunka apie 1,5 metų. ​

  Balandžio 22 dieną portale 15min.lt pasirodė straipsnis apie Paleckio bylos slaptumą.

  "Šnipinėjimo" skandalas

  Lietuvos viešojoje erdvėje ir žiniasklaidoje 2018 metų pabaigoje vyravo šnipinėjimo tema. Gruodžio mėnesį Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą.

  Buvo sulaikytas ir opozicijos politikas Algirdas Paleckis, kuris tariamai susijęs su šiuo tinklu.

  Po kelių šnipinėjimo Rusijos naudai incidentų paminėjimų Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Lietuva savo veiksmais visiškai paneigia demokratines vertybes, kurias garbino, įstojusi į Europos Sąjungą ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)

  Dar šia tema

  Rusija yra "pagrindinė grėsmė": Lietuvoje paskelbta specialiųjų tarnybų ataskaita
  Žmogaus teisių aktyvistas teigia, kad Lietuvoje vyksta nacių nusikaltėlių kultas
  Lietuvos prokuratūra teigia, kad Rusijos Federacija bando suklaidinti visuomenę
  Tegai:
  Algirdas Paleckis, šnipinėjimas

  Svarbiausios temos