07:54 2019 Rugpjūčio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1083
 • RUB72.7560
  Rusijos ambasada Londone, archyvinė nuotrauka

  Ambasada Didžiojoje Britanijoje atsakė į antirusišką sveikinimą Zelenskiui

  © Sputnik / Алексей Филиппов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  63 0 0

  Vadinamosios "paramos", kurią Kijevui teikia JK ir kitos Vakarų šalys, tikslai pastaraisiais metais užtikrina ne pagalbą Ukrainos žmonėms ir jų gyvenimo kokybės gerinimą, o  skatina "panaudoti Ukrainą kaip karinę priemonę politinei konfrontacijai su Rusija"

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Didžioji Britanija siekia panaudoti Ukrainą kaip karinės politinės konfrontacijos su Rusija priemonę, pareiškė Rusijos ambasados Londone ​​atstovas, komentuodamas RIA Novosti Britanijos užsienio reikalų ministro Džeremio Hanto (Jeremy Hunt) sveikinimą išrinktam Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui.

  "Džeremis Hantas paaiškina Didžiosios Britanijos susidomėjimą teikti tolesnę paramą Ukrainai, sakydamas, kad ši šalis "yra pasipriešinimo Rusijai priešakyje, kuri kelia iššūkį tarptautinei sistemai, pagrįstai taisyklėmis", o "Ukrainos stabilumas yra būtina sąlyga Europos saugumui užtikrinti". Pirmoji kryptis, kur Londonas ketina toliau bendradarbiauti su Kijevu, yra gynyba ir saugumas", — sakė ambasados ​​atstovas.

  Pasak diplomato, tokie pareiškimai tik pabrėžia, kad vadinamosios "paramos", kurią Kijevui teikia JK ir kitos Vakarų šalys, tikslai pastaraisiais metais užtikrina ne pagalbą Ukrainos žmonėms ir jų gyvenimo kokybės gerinimą, o skatina "panaudoti Ukrainą kaip karinę priemonę politinei konfrontacijai su Rusija."

  Ambasados ​​atstovas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Hantas nori bendradarbiauti su Ukraina gynybos ir saugumo srityje, tačiau nekalba apie būtinybę politiškai išspręsti konfliktą šalies rytuose derybomis, paremtomis Minsko susitarimais.

  "Geriausias būdas užtikrinti Ukrainos, kuria neva taip rūpinasi Britanija, stabilumą, yra paskatinti Ukrainos vadovus pradėti tiesioginį dialogą su kitais piliečiais rytuose. Dabartinė Britanijos retorika, jau nekalbant apie paskelbtų planų realizaciją, vargu, ar padės pagerinti padėtį Donbase", — sako diplomatas.

  Antrajame Ukrainos prezidento rinkimų ture Zelenskis pelnė 73,22 proc. balsų, dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenko — 24,45 proc.

  Pagal Ukrainos teisės aktus, oficialūs balsavimo rezultatai skelbiami po to, kai išnagrinėjami visi CRK pateikti dokumentai. Tai komisija gali padaryti iki gegužės 1 dienos. Inauguracijos datą nustatys Aukščiausioji Rada.

  Dar šia tema

  Prancūzija siųs tankus ir karius prie Rusijos sienų
  Rusijos URM: Rusija yra atvira dialogui su JAV
  Vokietijos ministras pripažino svarbų Rusijos vaidmenį "saugant pasaulines gėrybes"
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Kijevas

  Svarbiausios temos