03:48 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Tai bus pirmoji šiais metais užsienio šalių ginkluotės kontrolės priemonė Lietuvoje

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Šiandien Rusijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė Lietuvoje atlieka vertinamąjį vizitą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje "Žemaitija", praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Planuojama, kad Rusijos inspektoriai lankysis Klaipėdos mieste dislokuotoje brigadoje "Žemaitija". Rusijos atstovai vertinamojo vizito metu turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat bus galima apžiūrėti jų pavyzdžius.

  Apsilankymo brigados padaliniuose metu, Rusijos inspektoriams bus sudarytos sąlygos susipažinti karių tarnybos kasdiene veikla.

  Pagal inspekcijos metu gautą informaciją Rusijos ginklų kontrolės inspektorių grupė parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitas su išvadomis, kaip Lietuva vykdo tarptautinių sutarčių reikalavimus ginkluotės kontrolės srityje.

  Tai bus pirmoji šiais metais užsienio šalių ginkluotės kontrolės priemonė Lietuvoje pagal 2011 m. Vienos dokumentą. Lietuvos atstovai šiais metais jau du kartus inspektavo Rusijos ir po vieną kartą Gruzijos ir Ukrainos karinius dalinius.

  Dar šia tema

  Lietuvos inspektoriai aplankys Rusijos karinį objektą Kaliningrado srityje
  Rusijos inspektoriai aplankys karinį objektą Lietuvoje
  Tegai:
  Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos