21:53 2019 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Rusijos ir NATO vėliavos, archyvinė nuotrauka

  Lavrovas paragino NATO sustabdyti konfrontaciją Europoje

  © Flickr/ NATO
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  47 0 0

  Rusija primygtinai ragina partneres atsisakyti konfrontacijos eskalavimo, laikytis Rusijos ir NATO tarybos susitarimų nestiprinti gynybos kitų žmonių saugos sąskaita

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paragino NATO atsisakyti konfrontacijos euroatlantiniame regione eskalavimo, pažymėdamas, kad nesant sisteminių kontaktų, "netyčinės klaidos" kaina gali būti labai didelė, praneša RIA Novosti.

  "Nuolatinė Šiaurės Atlanto aljanso plėtra, jos priešraketinio potencialo kaupimas ir karinė infrastruktūra Rytuose sukėlė rimtą pasitikėjimo euroatlantine sąjunga krizę. Primygtinai raginame partneres atsisakyti konfrontacijos eskalavimo, laikytis Rusijos ir NATO tarybos susitarimų nestiprinti gynybos kitų žmonių saugos sąskaita", — sakė Lavrovas, kalbėdamas Maskvos tarptautinės saugumo konferencijos atidaryme.

  Jis pridūrė, kad tai yra svarbu, "ypač dėl to, kad nėra sisteminių Rusijos ir NATO kontaktų dėl Vakarų užgaidos, visų pirma, išilgai karinės linijos. Netyčinės klaidos kaina gali būti labai didelė".

  Pastaraisiais metais Maskva vis atkreipia dėmesį į NATO aktyvumą prie Rusijos vakarinių sienų. Šalies vadovybė ne kartą pareiškė, kad Rusijos Federacija neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Aljansas naudoja kai kurių Vakarų šalių isteriją dėl "Rusijos grėsmės", kad dislokuotų kuo daugiau karinės technikos ir kontingentų rytiniame flange.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovo pavaduotojas Aleksandras Gruško pareiškė, kad pernai šalių – NATO narių gynybos išlaidos viršijo vieną trilijoną dolerių, o tai yra 22 kartus daugiau nei to paties pobūdžio Rusijos išlaidos.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Rusija neatsisakė santykių su Ukraina, teigia Lavrovas
  Lavrovas: Rusija nedalyvaus ginklavimosi varžybose
  Lavrovas: Vakarai neleis ištirti NATO nusikaltimų Jugoslavijoje
  Tegai:
  NATO, Rusija

  Svarbiausios temos