14:44 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Huntsmanas teigia, kad kiekvienas orlaivio nešėjas  atstoja "šimtą tūkstančių tonų tarptautinės diplomatijos"

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. JAV ambasadorius Rusijoje Johnas Huntsmanas pareiškė, kad JAV orlaivių nešėjų grupė, dislokuota Viduržemio jūroje, yra signalas Maskvai, rašo RIA Novosti su nuoroda į JAV karinių pajėgų šeštojo laivyno pranešimą.

  "Diplomatiniai ryšiai ir dialogas kartu su galingomis šių laivų apsaugos sistemomis rodo Rusijai, kad jei ji iš tikrųjų siekia pagerinti santykius su Jungtinėmis Valstijomis, tuomet turi nutraukti destabilizuojančią veiklą visame pasaulyje", — sakė Huntsmanas.

  Pasak jo, kiekvienas orlaivio nešėjas  atstoja "šimtą tūkstančių tonų tarptautinės diplomatijos".

  Balandžio 23 dieną dvi JAV karinio jūrų laivyno vežėjų grupės pradėjo bendras operacijas regione. Iš viso grupėje yra daugiau kaip 130 orlaivių, dešimt laivų, įskaitant orlaivių nešėjus "USS Abraham Lincoln" ir "USS John C. Stennis" (klasė "Nimitz"), be to, devyni tūkstančiai jūrininkų ir jūrų pėstininkų.

  Paskutinį kartą du JAV karinio jūrų laivyno operatoriai Viduržemio jūroje veikė vienu metu 2016 metais.

  Pastaraisiais metais Rusija paskelbė precedento neturinčią NATO veiklą šalia Vakarų sienų. Aljansas plečia iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos sulaikymu".

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, kad Maskva niekam nekelia grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio veiksmų, galinčių kelti grėsmę jos interesams.

  Dar šia tema

  Rusijos laivai stebi JAV eskadrinį minininką Juodojoje jūroje
  Rusijos URM: NATO JAV yra sąjungininkų valdymo priemonė
  JAV sukurs nepilotuojamą laivyną kovai su Rusija
  Rusijos URM: Rusija yra atvira dialogui su JAV
  Tegai:
  orlaivis

  Svarbiausios temos