16:31 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Neščia moteris, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje kuriami įstatymai, draudžiantys motinai gerti

  Фотобанк
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Kad nepasikartotų girtų gimdyvių istorijos, bus išleistas įstatymas, draudžiantis besilaukiančiai moteriai vartoti alkoholį

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Seime kuriama įstatyminė bazė, kuri turėtų apsaugoti dar negimusius kūdikius nuo alkoholiu piktnaudžiaujančių motinų, interviu "Žinių radijui" pareiškė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  Balandžio 13 dieną Klaipėdos ligoninėje neblaivi anykštėnė pagimdė kūdikį, kuriam nustatytas daugiau nei 4 promilių girtumas. Manoma, kad alkoholiui iš naujagimio organizmo pašalinti gali prireikti ir kelių savaičių. Po savaitės į Klaipėdos ligoninės medikų rankas pateko dar viena neblaivi gimdyvė. Paaiškėjus, kad naujagimis gali neišgyventi, buvo nutarta moterį pervežti į Kauno klinikas. Kauno klinikose atvežta klaipėdietė pagimdė blaivų kūdikį.

  Pasak Parlamento vadovo, siekiant, kad nepasikartotų girtų gimdyvių istorijos, bus išleistas įstatymas, kurio objektas – draudimas besilaukiančiai moteriai gerti alkoholį.

  "Manau, kad ta diskusija, kuri prasidėjo net ne praėjusią savaitę, bet dar ir anksčiau, ji turės rezultatus, ir tai turėtų atsispindėti įstatymų bazėje", – pridūrė Seimo vadovas.

  Pastarąją savaitę komentuodamas įvykį Klaipėdoje, Seimo pirmininkas sakė, kad yra poreikis pradėti kalbėtis dar negimusio vaiko apsaugos tema.

  "Manau, kad tai sukels naują diskusiją, ir mes turėsime kalbėti apie dar negimusio vaiko apsaugą, ir tai yra labai jautrios temos, o šiuo atveju man pats faktas, kad žmogus negėręs tampa girtas... Tai labai liūdna ir labai gaila, kad taip įvyko", – teigė parlamento vadovas.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje girta motina pagimdė naujagimę su 4 promilėmis kraujyje

  Svarbiausios temos