09:51 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  161

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir pareikalavo uždrausti Rusijos dainininkui lankytis Lietuvoje

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje seka Lietuvos valdžios institucijų pareiškimus apie rusų dainininką Grigorijų Lepsą, agentūrą Sputnik Lietuva informavo ambasados atstovai.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kreipėsi į vidaus reikalų ministeriją, prašydamas uždrausti Lepsui atvykti į Lietuvą. Ambasada atkreipia dėmesį, kad tai grindžiama "išgalvotu pretekstu".

  Diplomatinė atstovybė tvirtina, kad Linkevičiaus iniciatyva nenustebino Rusijos, nes Lietuvos užsienio reikalų ministerija nuolat "ieško bet kokių pretekstų", kad apsunkintų Maskvos ir Vilniaus santykius, bei ironiškai pabrėžė, kad šiuo atveju viskas vyksta "labai sėkmingai".

  "Tiesą sakant, tokia užsienio reikalų ministro iniciatyva nestebina: ministerija seniai ir nuosekliai ieškojo priežasčių dar labiau apsunkinti Rusijos ir Lietuvos santykius, ir, turime pažymėti, jog tai daroma labai sėkmingai", — sakoma komentare.

  "Jei Lietuvos užsienio reikalų ministro patarimas suveiks, mums teks pasitelkti vaizduotę ir apsvarstyti vizų išdavimo Lietuvos kultūros ir meno darbuotojams, kurių yra daug mūsų šalyje, klausimus. Tegul jie nepyksta ir kaltina savo diplomatus", — pažymėjo Rusijos ambasada.

  Pirmą kartą Lietuvos politikai iškėlė iniciatyvą uždrausti Lepsui įvažiuoti į Lietuva kovo pabaigoje, iškart po dainininko koncerto Vilniuje. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Ingrida Šimonytė, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio ir vidaus reikalų ministrus ragindami išplėsti nepageidautinų asmenų sąrašą ir įtraukti ten Lepsą.

  Konservatoriai taip pat pasiūlė įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą žmones, kurie išreiškia aktyvią paramą Rusijos užsienio politikai.

  Lepso sąsajų su "nusikalstamomis grupėmis" įrodymų konservatoriai aptiko Amerikos žiniasklaidos straipsniuose, kurių autoriai remiasi abejotinais duomenimis ir nenurodytais šaltiniais.

  Dainininkas yra garsus Rusijos Federacijos dainininkas ir daugelio konkursų nugalėtojas, įskaitant "World Music Awards", pelnė apdovanojimus "Metų daina" ir "Auksinis gramofonas".

  Dar šia tema

  Kaliningrado deputatas paskelbtas "persona non grata" Lietuvoje
  Lietuva nori uždrausti įvažiuoti rusams, susijusiems su incidentu Azovo jūroje
  Baltijos šalių nepriklausomybei "grasina". Ir tai daro istorikai ir dainininkai
  Tegai:
  draudimas atvykti, Rusijos ambasada Lietuvoje

  Svarbiausios temos