17:25 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.6403
  Lietuvos užsienio reikalų ministerija, archyvinė nuotrauka

  Lietuva smerkia Putino įsaką dėl lengvesnio pasų išdavimo Donbaso gyventojams

  © Depositphotos/ vilaxlt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Lietuvos URM išplatino pranešimą bei ragina tarptautinę bendruomenę "griežtai pasmerkti šiuos nepateisinamus Rusijos veiksmus"

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą, kuriame pasmerkė trečiadienį Rusijos prezidento pasirašytą įsaką dėl Rusijos pilietybės suteikimo Donbaso gyventojams supaprastintos tvarkos. Pranešimas paskelbtas URM svetainėje.

  "URM griežtai smerkia Rusijos prezidento Vladimiro Putino dekretą, kuriuo supaprastinama Rusijos pilietybės suteikimo Ukrainos piliečiams, gyvenantiems Rusijos laikinai okupuotose Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse, tvarka. Lietuva laiko tokį sprendimą neteisėtu kišimusi į Ukrainos vidaus reikalus, grubiu Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimu", — teigiama pranešime. 

  Be to, pranešime pabrėžiama, kad Lietuva ragina tarptautinę bendruomenę "griežtai pasmerkti šiuos nepateisinamus Rusijos veiksmus".

  "Nepripažinti neteisėtai išduotų Rusijos Federacijos dokumentų ir nuosekliai stiprinti sankcijas Rusijai už tęstinį Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimą", — kviečia Lietuvos URM.

  Be to, URM primena, kad Seimas dar 2014 metų balandžio 24 dieną rezoliucijoje "Dėl padėties Ukrainoje" yra pabrėžęs, kad "vertina besitęsiantį Rusijos ginkluotųjų pajėgų ir jos kontroliuojamų ginkluotų grupuočių buvimą Ukrainos teritorijoje kaip atitinkamų Ukrainos teritorijos dalių okupaciją".

  "Palengvintas Rusijos pasų išdavimas — tai dar vienas žingsnis laikinai okupuotų Ukrainos teritorijos dalių inkorporavimo į Rusijos teisinę erdvę linkme, kuris grubiai pažeidžia Minsko susitarimus bei kelia tolesnės politinės ir karinės eskalacijos  grėsmę. Tokio sprendimo priėmimas Ukrainoje tik ką pasibaigus prezidento rinkimams vertintinas kaip sąmoningas spaudimo Ukrainai ir jos išrinktam prezidentui didinimas", — pabrėžiama pranešime.

  Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl kai kurių Ukrainos Luhansko ir Donecko regionų vietovių gyventojų teisių supaprastinta tvarka gauti Rusijos pasą. Dokumente pažymima, kad piliečiai, nuolat gyvenantys tam tikruose Donecko ir Luhansko regionuose, gali pateikti atitinkamus pareiškimus. Šis dekretas pagrįstas 2002 metų gegužės 31 dienos Federalinio įstatymo Nr. 62-ФЗ "Dėl Rusijos Federacijos pilietybės" 14 straipsnio 8 dalimi.

  Dar šia tema

  Laukia "Putino egzaminas": Lietuvos politikai įvertino Zelenskio pergalę
  Rusijos URM pasmerkė Lietuvos policijos savivalę rusakalbių atžvilgiu
  Lavrovas neįžvelgia jokios naudos Rusijai iš kaimynystės su Baltijos šalimis
  Tegai:
  Donbasas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos