09:31 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  110

  Ministras akcentavo, kad Lietuva yra pasirengusi ir toliau palaikyti Ukrainą, jai integruojantis į ES ir NATO

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Šiandien Kijeve, Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį, praneša Užsienio reikalų ministerija.

  "Didelis tautos palaikymas visuose Ukrainos regionuose jums suteikia unikalią galimybę sutelkti šalį užtikrinant Ukrainos teritorinį vientisumą ir nepriklausomybę, tęsiant reformas, vykdant kovą su korupcija, įgyvendinant Asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga", — teigė ministras, naujam Ukrainos vadovui linkėdamas įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

  Ministras perdavė išrinktajam prezidentui Lietuvos savanorių dovaną — periskopą. 

  Linkevičius išreiškė tvirtą įsitikinimą, kad bus išlaikytas artimas ryšys ir bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Ukrainos. Ministras akcentavo, kad Lietuva yra pasirengusi ir toliau palaikyti Ukrainą, jai integruojantis į ES ir NATO.

  Ministras Linkevičius vizito Ukrainoje metu taip pat susitiks su kadenciją baigiančiu prezidentu Petro Porošenko, ministru pirmininku Vladimiru Groismanu ir užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu.

  Anksčiau interviu Sputnik Lietuva politologas, istorikas Armenas Gasparianas pažymėjo, kad naujojo Ukrainos prezidento laukia neįtikėtinai sudėtingi uždaviniai Ukrainos viduje, todėl Baltijos šalys vargu ar taps prioritetu jam.

  Ukrainos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pristatė galutinius rinkimų rezultatus, pagal kuriuos Zelenskis surinko 73,22 procento balsų, o jo oponentas — dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko — 24,45 procento.

  Pagal Ukrainos įstatymus, Ukrainos VRK paskelbs oficialius balsavimo rezultatus, išnagrinėjusi visus protokolų originalus, kuriuos VRK turi gauti popierine forma. Tam VRK turi laiko iki gegužės 1 dienos.

  Naujo prezidento inauguracijos datą paskelbs Aukščiausioji Rada.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Linkevičius tikisi, kad po rinkimų provakarietiška Ukrainos kryptis nesikeis
  Tegai:
  NATO, ES, Ukraina, Lietuva

  Svarbiausios temos