09:58 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Seimas, archyvinė nuotrauka

  Kepenio Sveikos gyvensenos komisija lieka Seime

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Pasak komisijos panakinimo iniciatorių, po šios komisijos priedanga jos vadovo organizuojama veikla kelia grėsmę visuomenės sveikatai ir saugumui

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Ketvirtadienį Seimas nepritarė tam, kad būtų panaikinta Seimo Sveikos gyvensenos komisija, praneša LRT.

  Už Dainiaus Kepenio vadovaujamos komisijos panaikinimą balsavo 29, prieš — 24, susilaikė 17 Seimo narių. Projektas pasiūlytas tobulinti — už tai balsavo 35, prieš pasisakė 33 parlamentarai. 

  Seimo nutarimo projektą buvo užregistravę Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai Gabrielius Landsbergis ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

  Pristatant projektą Morkūnaitė-Mikulėnienė kritikavo, kad Kepenis skleidžia dezinformaciją iš Seimo tribūnos, ir tai neturėtų būti toleruojama. 

  "Visuomenė klaidinama, Seimo nariai, kurie turėtų būti autoritetai, tiesiog klaidina, kuria baubus, baugina visuomenę", — sakė ji. 

  Gintarė Skaistė, pasisakydama už, sakė, kad tokia komisija diskredituoja sveikos gyvensenos idėją. 

  Mindaugas Puidokas, agituodamas balsuoti prieš, pabrėžė, kad reikia diskutuoti ir bandyti gerinti komisijos darbą, o ne iš karto ją panaikinti. O nuomonių, pasak jo, gali būti labai daug. 

  Komisijos pirmininkas buvo kritikuojamas už jo pareiškimą apie skiepus. Prieš kelias savaites Kepenis Seime surengė konferenciją "Saugūs skiepai — saugiai Lietuvai". Tarp konferencijos pranešėjų buvo ir prieš skiepus pasisakantys įvairių organizacijų atstovai.

  Konservatoriai užregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma panaikinti Seimo įkurtą Sveikos gyvensenos komisiją, balandžio 1 dieną.

  Parlamentarų nuomone, po šios komisijos priedanga Kepenio organizuojama veikla kelia grėsmę visuomenės sveikatai ir saugumui. Pasak Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, "komisija naudojama klaidinti visuomenę ir paneigti mokslo pasiekimus". 

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad artimiausiomis dienomis tymų atvejų Lietuvoje daugės. Balandžio 10 dienos ULAC duomenimis, Lietuvoje buvo užfiksuota 442 tymų atvejų, o 2018 metais šalyje buvo susirgę tik 30 žmonių.

  Dar šia tema

  Užkirsti kelią epidemijoms: lietuviai bus skiepijami ir vaistinėse
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos