12:34 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Estijos prezidentė atvyko vizito į Rusiją balandžio 18 dieną nepaisydama Estijos ir kaimyninių šalių politikų kritikos

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Estijos verslo atstovai ir visuomenė pritarė Rusijos vadovo Vladimiro Putino ir Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid susitikimui, kuris įvyko po ilgos pertraukos, tačiau dar reikia daug nuveikti, kad šį susitikimą apvainikuotų konkretūs susitarimai, agentūrai RIA Novosti Rusijos Federacijos ambasadorius Taline Aleksandras Petrovas komentavo Kaljulaid vizito į Maskvą rezultatus.

  Estijos prezidentė atvyko vizito į Rusiją balandžio 18 dieną nepaisydama Estijos ir kaimyninių šalių politikų kritikos. Kaljulaid sprendimą aplankyti Maskvą kritikavo trijų Estijos parlamentinių partijų atstovai, naujasis Estijos parlamento narys, nacionalistinės Konservatorių liaudies partijos narys, Henn Põlluaas. Tuo tarpu Kaljulaid atsakydama pareiškė, kad neįžvelgia tokios kritikos priežasčių.

  "Čia, Estijoje, buvo akivaizdu, kad šį įvykį entuziastingai pasveikino verslo bendruomenė ir plačioji visuomenė", — sakė Rusijos diplomatinės atstovybės vadovas.

  Jis išreiškė viltį, kad skeptikai, apkaltinę Estijos valstybės vadovę "pakenkus Baltijos šalių vienybei", arba tie, kurie teigia, kad nėra dvišalių santykių proveržio, negalės sužlugdyti šio nusiteikimo".

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, komentuodamas Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimą su Estijos prezidente Kersti Kaljulaid, pareiškė, kad Estija turėtų ir toliau koordinuoti veiksmus, kad nebūtų suskaidyta Baltijos šalių vienybė, ir derėtų būti atsargiems kalbantis su Maskva.

  Pasak Petrovo, vien tai, kad Estijos prezidentės vizitas į Maskvą vyko praėjus daugiau nei dešimtmečiui be aukščiausio lygio pareigūnų kontaktų, buvo ypač svarbus. Be to, diplomatas pažymėjo, kad "dar reikia daug nuveikti, kad šio susitikimo impulsas galėtų būti įgyvendinamas praktiškai, sudarant konkrečius susitarimus".

  Kritikuoja ir reikalauja: kodėl Lietuva leidžia sau mokyti Estijos prezidentę >>

  Kaljulaid Maskvoje dalyvavo atnaujinto Estijos ambasados ​​pastato atidarymo ceremonijoje. Vėliau Estijos prezidentę Kremliuje priėmė Rusijos lyderis, kuris pareiškė, jog situacija, kai ilgą laiką nėra jokių ryšių tarp Rusijos ir Estijos pareigūnų, yra nenormali. Estijos prezidentė pakvietė Putiną apsilankyti respublikoje 2020 metais.

  Paskutinį kartą Estijos prezidentas lankėsi Rusijoje prieš aštuonerius metus — 2011 metais Toomas Hendrik Ilves sudalyvavo Sankt Peterburgo Šv. Joano (Jono) bažnyčios pašventinimo ceremonijoje, tačiau nesusitiko su Rusijos valstybės vadovu. Paskutinis šalių vadovų susitikimas įvyko 2008 metų birželio mėnesį — tuometinis Rusijos Federacijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas susitiko su Ilvesu Pasaulio suomių-ugrų tautų kongrese Chanty Mansijske.

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė atskleidė susitikimo su Putinu detales
  Maskva atsakė į Lietuvos kritiką Estijos vadovei dėl vizito į Rusiją
  Estijos vadovė: rusų kalba nekelia grėsmės Estijos piliečiams
  Kas bendro tarp Estijos prezidentės vizito į Rusiją ir "Baltijos SGD"
  Tegai:
  vizitas, Estija

  Svarbiausios temos