00:48 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Zacharova priminė, kad rinkimų kampanijos metu Ukrainos lyderis priešino save ne su oponentais, o su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Ukrainos prezidento Petro Porošenko, "dūstančio iš pasipiktinimo", reakciją į dekretą dėl supaprastinto Rusijos pasų išdavimo LLR ir DLR piliečiams, rašo RIA Novosti.

  Zacharova priminė, kad rinkimų kampanijos metu Ukrainos lyderis priešino save ne su oponentais, o su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tada jo būstinė Ukrainos miestų gatvių skyduose išplatino plakatus su šūkiu: "Arba Porošenko, arba Putinas".

  "Porošenko pralaimėjo rinkimus. Vadinasi, juos laimėjo ne kas kitas, o <...> Putinas. Na, viskas, Petro Aleksejevičiau, dabar teks paklusti to asmens valiai, prieš kurį, pasak Jūsų, Jūs kovojote ir prieš ką Jūs, pagal Jūsų paties logiką, pralaimėjote", — parašė Zacharova Facebook paskyroje.

  Trečiadienį Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo numatoma supaprastinta Rusijos pilietybės suteikimo tam tikrų Luhansko ir Donecko regionų Ukrainos gyventojams tvarka. Prezidentas paaiškino, kad nenori kelti problemų Kijeve, tačiau žmogaus teisių padėtis Donbase viršija leistinas ribas. Porošenko pavadino Kremliaus sprendimą "agresijos išpuoliu" ir "kišimusi į šalies vidaus reikalus".

  Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
  © REUTERS / VIACHESLAV RATYNSKYI

  Tokia reakcija nustebino Rusijos prezidentą. Kaip sakė Putinas, daugelis šalių naudojasi tuo pačiu modeliu. Pavyzdžiui, Rusijos lyderis nurodė Lenkiją, kuri jau kelerius metus išduoda Lenko kortą, taip pat Vengriją ir Rumuniją, kurios išduoda pasus.

  Rusijos nuolatinis atstovas JT Vasilijus Nebenzia taip pat pažymėjo, kad šimtai tūkstančių Donbaso gyventojų prašė suteikti Rusijos pilietybę dar prieš Putino dekretą.

  Praėjusią savaitę Ukrainoje įvyko antrasis prezidento rinkimų turas, kuriame dabartinis valstybės vadovas pralaimėjo prieš Vladimirą Zelenskį, kuris surinko daugiau kaip 73 proc. balsų.

  Dar šia tema

  Kijevo gyventojai atskleidė, kaip reagavo į Porošenko plakatus su Putinu
  "Nervinio priepuolio požymiai": Puškovas įvertino Porošenko rinkiminius pažadus
  "Pagrindinis šalies klounas": internete išjuoktas sušokęs Porošenko
  Rados deputatas papasakojo apie Porošenko "atsitraukimo planą"
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Ukraina, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos