21:41 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Pabėgėlių priėmimas, archyvinė nuotrauka

  Paskelbta, kam ir kiek kartų pernai Lietuva suteikė prieglobstį

  © AP Photo / Emilio Morenatti
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  93 0 0

  Lietuva lyderiauja tarp Baltijos šalių pagal priimamų pabėgėlių skaičių

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Pernai Lietuva prieglobstį suteikė daugiausia Sirijos, Rusijos ir Tadžikistano piliečiams, byloja "Eurostat" duomenys. Daugiausia Lietuva priėmė Sirijos piliečių — 55 žmones, antrojoje vietoje — Rusija (30 žmonių), dar buvo priimti 25 Tadžikistano piliečiai.

  Lietuva 2018 metais prieglobstį suteikė 140 imigrantų, dar 20 jų į šalį buvo priimti pagal perskirstymo programą, kuri numato, kad trečiųjų šalių piliečiai priimami Jungtinių Tautų prašymu pagal ES susitarimą.

  "Eurostat" duomenimis, Latvija prieglobstį pernai suteikė 30 trečiųjų šalių piliečių, Estija — 20 imigrantų, o dar 30 asmenų priėmė pagal perskirstymo programą.

  Lenkija pernai prieglobstį suteikė 435 asmenims, tačiau ji yra atsisakiusi priimti Artimųjų Rytų šalių piliečius, ES šalims prieš kelerius metus nutarus pasidalinti pabėgėlių našta po imigrantų antplūdžio. Varšuva daugiausia priėmė Ukrainos ir Rusijos piliečių — atitinkamai po 95 ir 90.

  Iš viso 2018 metais ES šalys prieglobstį suteikė beveik 333,4 tūkst. asmenų. Tai yra beveik 40 proc. mažiau nei 2017 metais. Dauguma priimamų imigrantų yra Sirijos, Afganistano ir Irako piliečiai.

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik /
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, iš kur migrantai dažniausiai atvažiuoja į Lietuvą ir kitas ES šalis
  Pabradėje atidaromas naujas URC praleidimo punktas
  Lietuva priėmė du migrantus iš Senegalo ir Nigerijos
  Tegai:
  Lietuva, ES, prieglobstis

  Svarbiausios temos