23:49 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Pagal Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) ataskaitą, pirmą kartą nuo 2006 metų Rusija iškrito iš penkių šalių, kurios daugiausia lėšų skiria karinėms išlaidoms, sąrašo

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. JAV ir NATO šalys ir toliau skelbia "Rusijos agresiją", kad galėtų užsitikrinti kuo didesnį biudžetą iš mokesčių mokėtojų kišenių, sako politikos analitikas Andrejus Koškinas.

  Pagal Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) ataskaitą, pirmą kartą nuo 2006 metų Rusija iškrito iš penkių šalių, kurios daugiausia lėšų skiria karinėms išlaidoms, sąrašo. Ji užima šeštąją vietą, o pirmose penkiose vietose puikuojasi JAV, Kinija, Saudo Arabija, Indija ir Prancūzija. Apskritai praėjusiais metais pasaulinės išlaidos kariniams poreikiams siekė 1,8 trilijonus dolerių.

  Ataskaitos autoriai taip pat pažymėjo, kad Lietuvos, Latvijos, Bulgarijos ir Rumunijos išlaidos pernai padidėjo 18–24 proc.

  Interviu Sputnik radijui karo politologas, Rusijos Plechanovo ekonomikos universiteto Politikos mokslų ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas priminė apie informacinį karą prieš Rusiją, kurį daugelis šalių vykdo, teigdamos, kad Rusija yra "agresorė", o šalis net nėra tarp lyderių pagal karines išlaidas.

  "Svarbiausia yra pasakyti visiems, kad Rusija yra agresorė, o tada jau galima derėtis dėl didesnio karinio biudžeto iš mokesčių mokėtojų kišenių, ką ir daro JAV bei NATO valstybės šiandien. Amerikiečiai save laiko tarptautinės teisės norma, jie net nesiklauso jokių rekomendacijų, kaip elgtis ir kaip paskirstyti pinigus karinėms išlaidoms. Juos domina ginklavimosi varžybos. Todėl jie daro viską, kas būtina, visų pirma informacinėje erdvėje", — sakė ekspertas.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  NATO laivai su JAV eskadriniu minininku priešakyje įplaukė į Baltijos jūrą
  "Antirusijos" NATO žemėlapyje: ko Baltijos šalys nežino apie savo narystę Aljanse
  Estija pažadėjo atlyginti nuostolius dėl NATO pratybų
  Tegai:
  Rusija

  Svarbiausios temos