17:35 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.6403
  Saulius Skvernrelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis išvardijo kandidatus į premjero postą jam laimėjus rinkimus

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  11201

  Premjeras pabrėžė, kad vienašališkai siūlyti naujojo premjero negalėtų, šias kandidatūras pats teiktų aptarti valdančiajai daugumai

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis antradienį paskelbė, kad jeigu laimėtų prezidento rinkimus, šalies ministru pirmininku siūlytų Kauno mero Visvaldą Matijošaitį, dabartinį ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių arba energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną.

  Kovo pradžioje Skvernelis žadėjo pasakyti bent dviejų asmenų, galinčių jį realiai pakeisti premjero poste sėkmės rinkimuose atveju, pavardes. Anot jo, šiandien jis galėtų įvardyti tris kandidatūras.

  "Tai aš siūlyčiau V. Matijošaičio, V. Sinkevičiaus ir Ž. Vaičiūno kandidatūras valdančiajai daugumai apsvarstyti kaip realius žmones, galinčius pusantrų metų toliau tęsti šios Vyriausybės darbą, įgyvendinti Vyriausybės programą", — teigė Skvernelis.

  Atsakydamas į žurnalistų klausimą, Skvernelis pabrėžė, kad vienašališkai siūlyti naujojo premjero negalėtų, šias kandidatūras pats teiktų aptarti valdančiajai daugumai.

  Klausiamas, kaip vertina savo galimybes laimėti prezidento rinkimus, jis sakė vertinantis taip, kaip kiekvienas iš likusių 8 kandidatų.

  "Visų šansai ir galimybės yra vienodos", — mano Skvernelis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, kartu su referendumu dėl dvigubos pilietybės ir referendumu dėl Seimo narių. Antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną — kartu su balsavimu Europos Parlamente.

  Dėl prezidento posto varžosi devyni kandidatai: Europos Komisijos narys socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, ekonomistas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, konservatorių atstovė ir Seimo narė Ingrida Šimonytė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis ir Seimo nariai Mindaugas Puidokas bei Naglis Puteikis.

  Balandžio reitinguose pirmąją poziciją užėmė Ingrida Šimonytė, į antrąją vietą nukrito Gitanas Nausėda. Trečiojoje vietoje su didesniu atotrūkiu yra premjeras Skvernelis.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  Tegai:
  kandidatai į prezidentus, rinkimai, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos