23:32 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis žada pensijų augimą ir didesnius vaiko pinigus

  © Facebook/ Saulius Skvernelis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (205)
  78 0 0

  "Planu tėvynei" pavadintą programą pristatęs kandidatas į prezidentus žadėjo didesnes pajamas ir pensininkams, ir auginantiems vaikus

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Iki prezidento rinkimų likus kiek daugiau nei savaitei šalies vadovo posto siekiantis premjeras Saulius Skvernelis pristatė savo prezidentinės programos kampaniją, skelbia LRT.

  "Planu tėvynei" pavadintą programą pristatęs kandidatas žadėjo didesnes pajamas ir pensininkams, ir auginantiems vaikus.

  Pats premjeras sakė norintis kalbėti apie konkrečius darbus ir planus, kuriuose privaloma šalies vadovo lyderystė. Kandidatas teigė, kad tapęs prezidentu siektų, jog būtų tęsiami šios vyriausybės darbai. Skvernelis kalbėjo, kad jo „planas tėvynei“ laimėjus rinkimus išliks visą penkerių metų kadenciją.

  "Bus galima matyti, kas nudirbta, kas suplanuota, pokyčius plane, kokie darbai padaryti, kokie nauji darbai atsiras pagal realijas. Labai svarbu, kad rinkimų kampanijos metu gyventojams suteikti lūkesčiai būtų įgyvendinti", — sakė kandidatas.

  Kaip vieną iš svarbiausių tikslų Skvernelis įvardino šešėlio mažinimą. Kandidatas sakė užsibrėžęs tikslą, kad jo kadencijos, jei taptų prezidentu, pabaigoje Lietuva regione turėtų mažiausią šešėlinės ekonomikos lygį, o kokybiško žmonių gyvenimo vidurkis siektų Europos vidurkį. Be to, jis teigė, kad Lietuvai svarbu turėti visišką energetinę nepriklausomybę, todėl jis sieks, kad Lietuva būtų nepriklausoma nuo šiuo metų ją, kaip sakė premjeras, saistančių energijos tiekėjų.

  Viena iš trijų esminių savo programos punktų kandidatas įvardino orią senatvę. Skvernelis kalbėjo, kad priimtas įsipareigojimas, kad kitų metų liepos 1-ąją vidutinė pensija Lietuvoje siektų 400 eurų, yra realus ir tikino, kad užtikrintų, jog to būtų pasiekta.  

  Kubilius: Premjero kreipimasis į Baltarusiją dėl Astravo AE — politinis žaidimas >>

  Jis teigė, kad tapęs prezidentu užtikrintų paramos už vaiką, kitaip tariant vaiko pinigų, mokėjimo tęstinumą. Anot jo, jau kitais metais įmanoma pasiekti, kad už kiekvieną vaiką šeimoms būtų mokama po 70 eurų, o daugiavaikėms ar sunkiau besiverčiančioms šeimoms ir papildomus 20-30 eurų už vaiką. 

  Be to, jis teigė, kad šalies vadovas turi dėti pastangas, kad kiekvienam vaikui ir jaunuoliui būtų prieinamas sportas, nes tai gerina sveikatos kokybę.

  Trečiu svarbiu aspektu Skvernelis įvardijo regioninę politiką: "Džiaugiuosi, kad pokyčiai matomi, bet čia lyderystė labai svarbi. Kalbant apie regionų savarankiškumą, manau, kad galima deleguoti daugiau funkcijų iš valstybės pusės, stiprinti savarankiškumą ir atsakomybę savivaldybėms."

  "Viskas įmanoma ir priklauso nuo rinkimų rezultatų", — sakė Skvernelis.

  Be to, premjeras kritikavo ir dabartinę prezidentę Dalią Grybauskaitę sakydamas, kad jos pozicijoje nesutiktų, kad apie jį būtų kuriami filmai ar leidžiamos knygos: "Gal ir paminklai statomi." Jis pats sakė niekam nedraudžiantis rašyti knygų, bet sakė manantis, kad tai reikėtų daryti pasibaigus kadencijai. 

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, kartu su referendumu dėl dvigubos pilietybės ir referendumu dėl Seimo narių. Antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną — kartu su balsavimu Europos Parlamente.

  Dėl prezidento posto varžosi devyni kandidatai: Europos Komisijos narys socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, ekonomistas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, konservatorių atstovė ir Seimo narė Ingrida Šimonytė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis ir Seimo nariai Mindaugas Puidokas bei Naglis Puteikis.

  Balandžio reitinguose pirmąją poziciją užėmė Ingrida Šimonytė, į antrąją vietą nukrito Gitanas Nausėda. Trečiojoje vietoje su didesniu atotrūkiu yra premjeras Skvernelis.

   

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019

   

   

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (205)

  Dar šia tema

  Tapinas pasiekė, kad Skvernelis būtų iškviestas į teismą
  Skvernelis pakomentavo filmą apie Grybauskaitę "Valstybės paslaptis"
  Skvernelis turės paaiškinti, kaip krizės tyrimas paveiks regionų gyventojus
  Tegai:
  programa

  Svarbiausios temos