13:52 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Politikas mano, kad regiono saugumą turėtų garantuoti ekonominė, o ne karinė jėga

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Buvęs Lietuvos prezidentas, europarlamentaras Rolandas Paksas pareiškė, kad atvyko į Baltarusiją siekti "svajonės išsipildymo". Apie tai jis pasakė susitikime su Baltarusijos lyderiu Aleksandru Lukašenko, praneša leidinys "Belarus segodnia".

  "Mano svajonės esmė — Kaliningrado ir Lietuvos demilitarizacija. Esu susirūpinęs dėl padėties šiame regione. Kariniai vanagai, nesvarbu, iš kurios tai pusės, norėtų pradėti karą tarp JAV ir Rusijos šiame regione", — pažymėjo politikas.

  Pasak Pakso, jis siūlo visiškai kitaip kurti šalių santykius: bendradarbiaujant ekonomikoje, kultūroje ir švietimo srityje.

  "Kad regiono saugumą garantuotų ekonominė jėga, o ne karinė", — pasakė buvęs Lietuvos vadovas.

  Europarlamentaras pridūrė, kad praėjusių metų gruodį papasakojo apie šią idėją Rusijos vadovybei. Politikas pažymėjo, kad Lukašenko taip pat teigiamai sureagavo į jo žodžius.

  Paksas planuoja susitikti su Vokietijos, JAV ir kitų šalių vadovybe. Jei pasaulio lyderiai parems regiono demilitarizavimo idėją, tuomet bus galima kalbėti apie jos praktinį įgyvendinimą memorandumo ar deklaracijos pasirašymo būdu, rašo žiniasklaida.

  Paksas neteko Lietuvos prezidento pareigų 2004 metais apkaltos būdu. Jis buvo apkaltintas Lietuvos pilietybės suteikimu savo rinkimų kampanijos rėmėjui ir piktnaudžiavimu tarnyba. Be to, Konstitucinis Teismas uždraudė jam būti renkamam į priesaiką reikalaujančius postus.

  Vėliau Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTK) įpareigojo Lietuvą panaikinti draudimą.

  Tačiau svarstydamas pakeitimus Seimas atmetė įstatymo projektą, leidžiantį Paksui būti renkamam į aukščiausias pareigas.

  Pakso vizitas į Maskvą  

  Praėjusių metų gruodį buvęs Lietuvos prezidentas susitiko su Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininku Viačeslavu Volodinu ir Federacijos Tarybos vadove Valentina Matvijenko. Taip pat, pasak jo, jis susitiko su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

  Derybose su Federacijos Tarybos vadove Paksas pabrėžė, kad siekia paneigti Europoje vyraujančią versiją apie tai, kad su Maskva reikia kalbėti "jėga". Be to, politikas pasiūlė Putinui pradėti demilitarizacijos procesą Baltijos šalyse.

  Dar šia tema

  Paksas: Europai naudinga kalbėtis su Rusija ir pažvelgti į bendrą ateitį
  Paksas pasiūlė Putinui pradėti demilitarizaciją Baltijos šalyse
  Paksas pavadino Lietuvą naujo realaus tarptautinio konflikto mediatore
  Tegai:
  Baltijos šalys, Kaliningradas, Lietuva, Rolandas Paksas

  Svarbiausios temos