23:02 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Tuo tarpu NATO šalys-lyderės didina karines išlaidas dėl aktyvios Rusijos Federacijos pozicijos, mano karo ekspertas Dmitrijus Kornevas

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Pasaulio karinės išlaidos 2018 metais sudarė 1,8 trilijono dolerių, o tai yra 2,6 procento daugiau nei 2017 metų rodikliai. Tai nurodyta Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) pranešime.

  Vėliavos prie Europos Parlamento
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Tuo tarpu Rusija nepateko į šalių-lyderių pagal karinių išlaidų augimą penketuką. Tarp jų yra JAV, Kinija, Saudo Arabija, Indija ir Prancūzija.

  Interviu Sputnik radijui karo ekspertas, tinklalapio "MilitaryRussia.ru" redaktorius Dmitrijus Kornevas pareiškė, kad dabar pastebimas tam tikras stabilumas Rusijos išlaidų karybai srityje.

  "Ginklavimosi programa iki 2027 metų taip pat buvo sumaišyta per pastaruosius kelerius metus. Negaliu pasakyti, kad tai blogai, greičiau, požiūris į ginklavimosi programą tapo labiau subalansuotas, racionalesnis. Vykdomos tos programos, kurios tikrai reikalingos", — pažymėjo ekspertas.

  Be to, Kornevas padarė prielaidą, jog tai, kad NATO šalys didina karines išlaidas, yra susiję su aktyvia Rusijos pozicija.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Europa ir JAV priskyrė Baltijos respublikas prie "antrarūšių šalių"
  Latvija padidins karines išlaidas 60 milijonų eurų
  Paaiškėjo, kiek per metus padidėjo Lietuvos karinės išlaidos
  Tegai:
  Rusijos Federacija, NATO

  Svarbiausios temos