21:55 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Vytautas Landsbergis

  Landsbergis apkaltino "valstiečių" lyderį bandymais pridėti balsų Skverneliui

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  99 0 0

  Karbauskis anksčiau pareiškė, kad balsavimas už bet kurį kitą kandidatą, o ne Saulių Skvernelį, reiškia, kad konservatoriai laimės prezidento rinkimus

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Buvęs Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis apkaltino valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderį Ramūną Karbauskį bandymais "pridėti balsų" kandidatui į šalies prezidentus, ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui.

  Apie tai jis parašė savo paskyroje Facebook, komentuodamas Karbauskio kreipimąsi į socialinio tinklo naudotojus.

  "Būsiu nekorektiškas. Lietuvai vadovauja Vytautas Landsbergis", — tai pasakė dabartinis Seimo vadovas Ramūnas Karbauskis. <...> Metanas iš dugno tėra metanas, nei trąša, nei energetika. Nebent sapropelis pašarui. O veikiausiai — mėginimas gaivinti priešiškumą tariamam SSRS kolūkių griovėjui ir tuo kažkaip padėti, pridėti balsų savo kandidatui", — rašė Landsbergis.

  Penktadienį "valstiečių" lyderis savo paskyroje Facebook rašė, kad visi kandidatai į prezidento postą, išskyrus Skvernelį, "tiktų" konservatoriams. Pasak jo, žmonės, kurie neišrinks Skvernelį prezidentu, pamatys Vytautą Landsbergį prie valstybės vairo.

  "Man akivaizdu, jog išrinkę Šimonytę mes aukščiausiame valstybės poste, de fakto, turėsime Vytautą Landsbergį. Kandidatė to nė neslepia – pasisakymuose ji Vytautą Landsbergį apipila komplimentų liūtimi, o oficialioje konservatorių partijos paskyroje, jis jau dabar, kaip minėjau, vadinamas faktiniu Lietuvos vadovu", — rašė Karbauskis.

  "Valstiečių" lyderis taip pat pažymėjo, kad balsavimas už bet kurį kitą kandidatą, o ne Saulių Skvernelį, reiškia, kad konservatoriai laimės prezidento rinkimus.

  "Jeigu taip įvyks, po tam tikro laiko Lietuvos žmonės supras, kad laikotarpis, kuomet valdančiąją daugumą Seime sudarė LVŽS, o Vyriausybei vadovavo Saulius Skvernelis, buvo gurkšnelis laisvės žinoti, laisvės šnekėti ir kurti Lietuvoje. Galų gale išsilaisvinti iš neliečiamųjų gniaužtų", — pareiškė jis.

  Prezidento rinkimai

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, kartu su referendumu dėl dvigubos pilietybės ir referendumu dėl Seimo narių. Antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną — kartu su balsavimu Europos Parlamente.

  Dėl prezidento posto varžosi devyni kandidatai: Europos Komisijos narys socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, ekonomistas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, konservatorių atstovė ir Seimo narė Ingrida Šimonytė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis ir Seimo nariai Mindaugas Puidokas bei Naglis Puteikis.

  Balandžio reitinguose pirmąją poziciją užėmė Ingrida Šimonytė, į antrąją vietą nukrito Gitanas Nausėda. Trečiojoje vietoje su didesniu atotrūkiu yra premjeras Skvernelis.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019

   

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Skvernelis išvardijo kandidatus į premjero postą jam laimėjus rinkimus
  Vilniaus meras papasakojo, ką parems per Lietuvos prezidento rinkimus
  Tegai:
  valstiečiai, Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis, Vytautas Landsbergis

  Svarbiausios temos