10:48 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  125

  Anksčiau paaiškėjo, kad Rusijos dainininkas buvo įtrauktas į Lietuvos nepageidaujamų asmenų sąrašą

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje pakomentavo draudimą atvykti į Lietuvą rusų dainininkui Grigorijui Lepsui.

  "Mes jau komentavome šį absurdišką sprendimą, tačiau, deja, mūsų niekas neišgirdo. Nenustebsime, jei kito draudimo iniciatoriai vėl prisimins Lepsą, ir, mums atrodo, daugiau nei vieną kartą", — teigiama diplomatinės atstovybės pranešime.

  Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministerija užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus prašymu įtraukė Lepsą į nepageidaujamų asmenų sąrašą ir uždraudė jam atvykimą į Lietuvą. Iš pradžių panašią iniciatyvą pateikė konservatoriai, "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" partijos atstovai, kurie garsėja savo rusofobine pozicija. Jie paragino Užsienio reikalų ministeriją ir Vidaus reikalų ministeriją sukurti mechanizmą, kuris uždraustų žmonėms, susijusiems su "nusikalstamomis grupuotėmis" rengti koncertus Lietuvoje.

  Kaip Rusijos dainininko "ryšių su nusikalstamomis grupuotėmis" "įrodymą" Lietuvos konservatoriai pateikė Amerikos žiniasklaidos straipsnius, kurių autoriai remiasi abejotinais duomenimis ir neaiškiais šaltiniais.

  Anksčiau Rusijos ambasada pareiškė, kad Lepso įtraukimas į nepageidaujamų asmenų sąrašą grindžiamas "suklastotu pretekstu".

  Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad "ją nustebino šalies, kuri priima ekstremistus, principingumas". Tuo pačiu metu diplomatė pabrėžė, kad šį Lietuvos valdžios žingsnį parėmė tie, kuriems Rusijos ir Lietuvos dvišalių santykių plėtra yra visiškai nenaudinga.

  Dar šia tema

  Kasčiūnas pasiūlė įtraukti Timatį į nepageidaujamų asmenų sąrašą
  Lietuva nori uždrausti įvažiuoti rusams, susijusiems su incidentu Azovo jūroje
  Estija ketina uždrausti Puškovui atvykti į šalį
  Rusijos ambasada sureagavo į Lietuvos ketinimą uždrausti Lepsui įvažiuoti į šalį
  Ką žiūrėti? Ko klausytis?
  Tegai:
  Rusijos ambasada Lietuvoje, Rusija, Lietuva, Grigorijus Lepsas

  Svarbiausios temos