19:28 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Šiaurės Atlanto aljansas laiko Baltijos šalis prioritetine sritimi konflikto su Rusija atveju, sakė istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratas labai gerai įvertino NATO pratybas "Pavasario audra", kurios vyko šalia Rusijos sienų. Savo įvertinimu Estijos politikas pasidalino Facebook.

  Šiais metais pratybos vyksta šalies šiaurės rytuose bei apima besiribojančią su Rusija apskritį Ida-Virumaa. Jose dalyvauja daugiau kaip devyni tūkstančiai karių iš 17 šalių, tarp jų Lietuva, Latvija, Lenkija, Vokietija, Didžioji Britanija, Belgija ir Kanada.

  Interviu Sputnik radijui MGIMO Karo ir politikos studijų centro direktorius, istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas sakė, kad Aljanso šalys bando sustiprinti šiaurės vakarų regioną konflikto su Rusija atveju.

  "Problema yra ta, kad Šiaurės Vakarų regionas, Baltijos šalys ir Lenkija laikomos prioritetinėmis sritimis konflikto tarp Rusijos ir Šiaurės Atlanto bloko atveju. Būtent šį karo veiksmų teatrą sparčiai stiprins NATO. Todėl ten pratybose dalyvauja ne tik Jungtines Valstijos ir Vokietija, kuri rodo ypatingą susidomėjimą šiuo regionu, bet ir kitos valstybės", — sakė istorikas.

  Pasak Podberezkino, tokie Aljanso veiksmai verčia Rusiją stiprinti savo pozicijas Kaliningrado srityje.

  "Yra net minčių, kad šis regionas taps pirmaujančiu NATO karinio potencialo vystyme. Todėl labai išaugo pratybų intensyvumas, jų apimtys. NATO šalys šiame regione bando sukurti tiesioginės grėsmės scenarijų. Akivaizdu, kad jiems tai pavyks. Tai verčia mus (Rusija — Sputnik) imtis atsakomųjų priemonių, susijusių su sustiprinimo grupių diegimu Kaliningrado srityje, taip pat imtis bendrų veiksmų su Baltarusija", — sakė istorijos mokslų daktaras.

  Pajėgų didinimas

  Pastaruoju metu NATO nuolat didina savo pajėgas prie Rusijos sienų. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu atkreipė dėmesį į NATO karinių kontingentų pagausėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje, o Saugumo Tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Popovas sakė, kad Aljansas atgaivina JAV ir Kanados kariuomenės perkėlimo prie Rusijos sienų sistemą.

  Šiuo metu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dislokuotos sustiprintos bataliono taktinės grupės. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, Rukloje yra nacionalinis Aljanso batalionas, turintis daugiau nei tūkstantį žmonių. Taip pat NATO naudoja Pabradės, Kairių, Kazlų Rūdos ir Rokų poligonus, taip pat Zoknių aerodromą, kuriame bazuojami Aljanso naikintuvai.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusijos Federacija neketina pulti nė vienos Aljanso šalies. Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, jog NATO naudojasi kai kurių Vakarų šalių isterija, kad rytiniame flange sutelktų kiek įmanoma daugiau karinės technikos ir kareivių.

  Dar šia tema

  Rusija išbraukė NATO iš ateities: ką tai reiškia Baltijos valstybėms
  Ekspertas: Rusijos požiūris į ginklavimosi programą tapo labiau apgalvotas
  Estijoje prasideda didelio masto NATO pratybos "Pavasario audra-2019"
  NATO karinės pratybos ir Lietuva
  Tegai:
  Rusija, NATO, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos