02:45 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  330

  Vytautas Šustauskas socialiniame tinkle pasidalino tuo, kas slegia jo širdį, politikas pasipiktino savo maža pensija bei tikina, jog eis "taksuoti", kad galėtų išgyventi

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Buvęs Seimo narys ir Kauno meras Vytautas Šustauskas labai aistringai išliejo savo pyktį.

  Anot politiko, kovodamas už laisvę, jis net negalėjo įsivaizduoti, kokia virs laisva ir nepriklausoma Lietuva.

  "<...> nežinojome kaip ir jūs visi, kad būs sugriautos, išvogtos gamyklos, ūkiai, įmonės, kad nesant gamybos atsiras milijonierių, kur ir į kieno kišenes subyrės Lietuvos turtas, niekas negalėjome numatyt", — savo Facebook skundžiasi Šustauskas.

  Vyras įsitikinęs, jog jei šais laikais gyvenimas būtų toks pat, kaip 1990 metais, jis gyventų kur kas geriau.

  "Jeigu dabar gyvenčiau kaip gyvenau iki 1990 metų, man užtektų ir pensijos ir vaistams ir pavalgyti, taip kad sakau eikit velniop su savo laisva ir nepriklausoma Lietuva ir su savo buržujais", — atvirauja politikas.

  Šustauskas išvardija, kaip jis gyveno, ką dirbo, kokius mokėjo mokesčius, ir ką už tai gauna dabar. Anot buvusio Seimo nario, dėl visko kalti milijonieriai.

  "Aš laisvas buvau visą gyvenimą, ir jeigu būtų anie laikai, nebūtų tokių milijonierių karbauskių, matjošaičių ir kitų milijonierių, nereikėtų mulkinti žmones, kurie dirba pas ponus už minimumą. Vis dėlto sistema buvo teisingesnė, negu dabar supuvęs tas kapitalizmas", — teigia Šustauskas.

  Pasak jo, dabar jis gauna 220 eurų pensijos, todėl, norėdamas išgyventi, žada eiti "taksuoti".

  Taigi, politikas aistringai reiškia nepasitenkinimą šiuolaikiniu kapitalizmu.

  "O dabar visi pulkite ant kelių ir džiaukitės, kad Anglijoj pagimdė dar vieną kapitalistą, o aš laisvai nusispjausiu, ir reiškiame didžiausią užuojautą sudegusiems lėktuvo katastrofoje artimiesiems, liūdime kartu su jumis, nuo visos sąjungos", – apibendrina savo sielvartą Šustauskas.

  Komentaruose politiko sekėjai palaiko jo nuomonę ir pripažįsta, jog viskas, kas pasakyta yra "gryna tiesa". Žmonės pritaria Šustausko minčiai ir tvirtina, kad "kapitalizmas yra absoliutus blogis, o prie TSRS labiau patiko".

  Šustauskas gimė 1945 metų kovo 19 dieną Kražiuose, Kelmės rajone. Jis baigė Klaipėdos laivų statybos technikumą, vėliau mokėsi Kauno politechnikos instituto Klaipėdos fakultete, Klaipėdos jūreivystės mokykloje. Aktyviai įsijungė į Atgimimo procesus, budėjo prie parlamento Vilniuje per tragiškus Sausio įvykius. Tuo pat metu jis pradėjo aktyviai kritikuoti valdžią dėl esą netinkamos socialinės politikos. 1997 metų rugsėjį Šustauskas suorganizavo Ubagų žygį iš Kauno į Vilnių, kur surengė protesto mitingą.

  Kurį laiką buvo bendražygiai su Lietuvos laisvės lygos lyderiu Antanu Terlecku, bet paskui susipyko ir tapo aršūs oponentai. Šustauskas nusprendė sukurti alternatyvą Lygai — Lietuvos laisvės sąjungą. Pirmą kartą Kauno miesto tarybos nariu buvo išrinktas 1998 metais. 2000 metų balandžio 13 dieną buvo išrinktas Kauno meru. Tiesa, šias pareigas užėmė tik iki spalio mėnesio pabaigos. Paskui dar ketverius metus buvo Seimo nariu. Vėlesni bandymai dalyvauti rinkimuose nebuvo sėkmingi.

  Tegai:
  politika, Lietuva

  Svarbiausios temos