14:11 2019 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Dalia Grybauskaitė rinkimuos, nuotrauka iš įvykio vietos

  Dalia Grybauskaitė balsavo išankstiniuose rinkimuose

  © Photo: Lietuvos Respublikos Prezidentе
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (248)
  73 0 0

  Prezidentė balsavo už naują prezidentą, tačiau sudalyvavo tik viename iš dviejų referendumų, kitą įvertino kaip beprasmį

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė atvyko balsuoti į Vilniaus miesto savivaldybę, praneša LRT.

  Žurnalistams po balsavimo ji neatskleidė, už kurį kandidatą į prezidentus balsavo, tačiau teigė, kad pasirinko, jos manymu, geriausią kandidatą. Šalies vadovė taip pat kalbėjo apie svarbą balsuoti referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

  "Balsavau už geriausią, to linkiu kiekvienam Lietuvos piliečiui pasirinkti — pasirinkti pagal tai, ką sako jo protas ir širdis", — sakė šalies vadovė.

  Šalies vadovė viename iš referendumų nedalyvavo. Kalbėdama apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo, Grybauskaitė sakė, kad jau seniai diskutuota, jog šį klausimą būtina spręsti referendumu.

  Tačiau antrajame referendume, kuriuo sprendžiama, ar sumažinti Seimo narių skaičių, prezidentė sakė nedalyvavusi. Kitaip tariant, ji net nepaėmė rinkimų biuletenio. Anot jos, šis referendumas beprasmis.

  "Nedalyvavau, biuletenio nepaėmiau. Todėl, kad manau, jog šis referendumas yra beprasmis. Sumažinus keliais Seimo nariais skaičių Seimo narių, nei Seimo darbo kokybė pagerės, nei reputacija", — sakė Grybauskaitė.

  Paklausta, ko tikisi iš būsimo šalies vadovo, dabartinė prezidentė sakė, kad tikisi to, ko ir visi Lietuvos žmonės: Konstitucijos laikymosi ir darbo Lietuvos žmonių naudai. 

  Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir dviejuose referendumuose.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (248)
  Tegai:
  referendumas, Lietuvos prezidento rinkimai, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos