14:58 2019 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Vytautas Landsbergis

  Landsbergis apie "valstiečių" galimybę palikti valdžią: ar tai vedlio diktatas?

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (248)
  8701

  Anksčiau "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis prabilo apie tai, jog pastariesiems pralaimėjus prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, būtų rimtai svarstoma galimybė trauktis iš valdžios

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. "Valstiečių ir žaliųjų" frakcija antradienį pritarė lyderio Ramūno Karbauskio planui trauktis iš valdžios, jeigu partijos kandidatas premjeras Saulius Skvernelis pralaimės prezidento rinkimus, o partija — Europos Parlamento, praneša LRT.

  Karbauskio teigimu, balsuojant dauguma buvo už, susilaikė tik du frakcijos nariai, keli nedalyvavo.

  Į šią situaciją sureagavo buvęs Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis, kuris asmeninėje paskyroje Fecebook retoriškai klausia, ar "valstiečiai" iš tiesų savo noru trauktųsi iš valdžios, o gal tik vykdytų partijos lyderio diktatą.

  "Ponai valstiečiai, ar tai tikrai jūsų nuostata, ar tik vedlio diktatas? Nerimtai atrodytumėt, jeigu jūsų. Žmonės balsavo už kiekvieną dažniausiai po vieną, o ne už Naisių kupetą, kurią dabar, pavasarį, tūlas graso padegti. Ar apygardose atsiprašysit rinkėjų?"— politikų klausia Landsbergis.

  Landsbergis mano, kad kitaip šioje situacijoje turėtų reaguoti ir Skvernelis, kurio pavarde viešojoje erdvėje "švaistomasi".

  "Manau, ir Saulius Skvernelis turėtų pagrindo protestuoti, kad jo vardu ir asmeniu taip švaistomasi. Veikiau tai susijaudinusio režisieriaus improvizacijos. Juk tapęs prezidentu, jeigu ne Skvernelis, turėtų pritarti kitam daugumos atstovui vyriausybės vadovybėje:Skverneliui, Karbauskiui, Kirkilui... Dauguma — jėga", — nuomonę apie dabartinį vyriausybės vadovą ir kandidatą į prezidentus išsakė Landsbergis.

  Praėjusią savaitę "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis prabilo apie tai, jog pastariesiems pralaimėjus prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, būtų rimtai svarstoma galimybė trauktis iš valdžios.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, kartu su referendumu dėl dvigubos pilietybės ir referendumu dėl Seimo narių. Prezidento rinkimuose dalyvauja devyni kandidatai.

  Balandžio reitinguose pirmąją poziciją užėmė Ingrida Šimonytė, į antrąją vietą nukrito Gitanas Nausėda. Trečiojoje vietoje su didesniu atotrūkiu yra premjeras Skvernelis.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (248)

  Dar šia tema

  Sauliaus Skvernelio rinkimai — tai, kas arčiausia, tai, kas paprasta
  EP rinkimai: visi kandidatai peržengė 10 tūkst. parašų slenkstį
  Rinkimai: atėję balsuoti žmonės gaus trijų skirtingų spalvų biuletenius
  VRK paskaičiavo, kiek rinkėjų balsavo pirmąją išankstinio balsavimo dieną
  Šiandien prasideda balsavimas specialiuose balsavimo punktuose
  Tegai:
  valstiečiai, Vytautas Landsbergis

  Svarbiausios temos