14:24 2019 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

  Pranckietis įvertino "valstiečių" idėją trauktis iš valdžios, jei jie pralaimės rinkimus

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (248)
  19 0 0

  Pranckiečio nuomone, "valstiečių" frakcija yra įsipareigojusi visai kadencijai, o prezidento ir Seimo rinkimai yra du skirtingi dalykai

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nepritarė siūlymui, kad valdantieji "valstiečiai" trauktųsi iš valdžios, jei pralaimės prezidento ir Europos Parlamento rinkimus.

  Antradienį "valstiečių" frakcija pritarė lyderio Ramūno Karbauskio siūlymui trauktis iš valdžios, jei rinkimai bus pralaimėti.

  "Manau, kad mes esame įsipareigoję ilgesniam laikui, tai yra, visai kadencijai. <...> Prezidento ir Seimo rinkimai yra du skirtingi rinkimai", — "Žinių radijui" sakė Seimo vadovas.

  Pranckiečio nuomone, "valstiečiams" būtų nenaudinga eiti į pirmalaikius Seimo rinkimus, nes rezultatai būtų prastesni nei 2016 metų rinkimuose.

  Seimo pirmininkas taip pat sureagavo į prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą nebalsuoti referendume dėl Seimo narių mažinimo. Pasak Pranckiečio, prezidentė rodo blogą pavyzdį.

  "Manau, tai yra nepavyzdingas veiksmas, turėtų vis dėlto atsakingai elgtis. Žmogus, užimantis tokias pareigas, turi spręsti, o ne atsisakyti nuo sprendimo", — sakė Pranckietis. 

  Pasak jo, referendumas dėl Seimo narių mažinimo yra žmonių iniciatyva. Todėl Seimas turi suteikti galimybę piliečiams nuspręsti, kokio dydžio Seimą jie nori matyti.

  Pranckietis pabrėžė, kad "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" politinėje programoje buvo nurodžiusi įsipareigojimus sumažinti Seimo narių skaičių. Dėl to, būtina, kad partija laikytųsi savo pažadų.

  Pasak Seimo vadovo, sumažinus parlamentarų skaičių, Seime darbas taps našesnis. 

  "Jei nepagerins, tai ir nepablogins, o labai paprasta pasakyti, kada Seime pirmininkauju ir kuomet 96 ar 108 tik sėdi", — teigė jis. 

  Antradienį Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių mažinimo iš anksto balsavusi Grybauskaitė neslėpė, kad referendume dėl Seimo narių mažinimo ji nebalsavo. Kitaip tariant, ji net nepaėmė rinkimų biuletenio. Anot jos, šis referendumas beprasmis.

  "Nedalyvavau, biuletenio nepaėmiau. Todėl, kad manau, jog šis referendumas yra beprasmis. Sumažinus keliais Seimo nariais skaičių Seimo narių, nei Seimo darbo kokybė pagerės, nei reputacija", — sakė Grybauskaitė.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, kartu su referendumu dėl dvigubos pilietybės ir referendumu dėl Seimo narių. Prezidento rinkimuose dalyvauja devyni kandidatai.

  Balandžio reitinguose pirmąją poziciją užėmė Ingrida Šimonytė, į antrąją vietą nukrito Gitanas Nausėda. Trečiojoje vietoje su didesniu atotrūkiu yra premjeras Skvernelis.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (248)

  Dar šia tema

  Rinkėjai jau gali balsuoti Lietuvos atstovybėse užsienyje
  Regis, prisikalbėjo: kokia bus Lietuvos prezidentės ateitis
  VRK paskaičiavo, kiek rinkėjų balsavo pirmąją išankstinio balsavimo dieną
  Tegai:
  rinkimai, valstiečiai, Viktoras Pranckietis

  Svarbiausios temos