04:47 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Šiuo metu Rusijos elektros energija Estijos rinkoje yra beveik du kartus pigesnė už vietinę elektrą

  VILNIUS, gegužės 8 ― Sputnik. Estija ir Latvija ketina įvesti akcizo mokesčius Rusijos elektros energijai, praneša Estijos televizijos ir radijo transliavimo portalas ERR su nuoroda į Estijos ūkio ministerijos atstovus.

  Tikimasi, kad tai gali įvykti rudenį, kai bus nutraukta elektros energijos prekyba tarp Baltarusijos ir Lietuvos, o elektros energija iš Rusijos pradės tekėti į Baltijos šalis per Latviją. Taip pat planuojama, kad šį rudenį Baltarusijos AE gali būti pastatyta iki galo.

  Dabar Rusijos elektros energija į Estijos rinką patenka per Lietuvą, o jos kaina yra beveik perpus mažesnė už Estijos kompanijos "Eesti Energia". Šio skirtumo priežastis yra Estijoje mokami mokesčiai.

  Pasak Estijos ekonomikos ministerijos Energetikos skyriaus vadovo Timo Tataro, "muitų apsaugą" nagrinėja Briuselis, ES šalys negali jos įvesti vienašališkai. Tačiau Talinas sutarė su Ryga įvesti infrastruktūros naudojimo tarifą.

  Pasak Estijos elektros perdavimo sistemos operatoriaus "Elering" vadovo Taavi Veskimagi, ši norma pagrįsta Rusijos elektros energijos sąnaudomis ir gali iš dalies sušvelninti konkurencijos sąlygas.

  ERR duomenimis, šis tarifas taip pat galioja ir Suomijoje.

  Anksčiau Lietuva priėmė įstatymą, kuriuo nutraukia elektros energijos prekybą tarp Baltarusijos ir Lietuvos po Baltarusijos AE statybos pabaigos. Baltijos šalys, nepaisant pasirengimo atsijungti nuo Rusijos elektros tinklų artimiausioje ateityje, kol kas negali apsieiti be Rusijos elektros energijos, kuri dabar bus tiekiama per Latviją.

  Balandžio pabaigoje Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuva daugiau nei dvigubai padidino elektros energijos tiekimą iš Rusijos. Elektros energijos eksporto augimą lemia didelės kainos "Nord Pool" rinkoje ir efektyvių techninių sprendimų įgyvendinimas Rusijoje.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė apie Astravo AE: bet koks bendradarbiavimas surištų Lietuvai rankas
  Tegai:
  Rusija, Latvija, Estija

  Svarbiausios temos