06:42 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (69)
  164

  Šių šalių politinis elitas labiau linkęs pristatinėti save kaip "miško brolių" ideologinius pasekėjus, nei kaip sovietinių karių, kovojusių prieš nacius, palikuonis, sako ekspertas Vladimiras Šapovalovas

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusijoje gegužės 9 dieną visa šalis švenčia Pergalės dieną — sovietų ir Raudonosios armijos pergalę prieš nacistinę Vokietiją Didžiojo Tėvynės karo metu.

  Ši diena taip pat švenčiama daugelyje buvusių TSRS šalių. Latvijoje apie 150 tūkst. žmonių šią dieną ateina prie paminklo Išvaduotojams, padeda gėlių ir pagerbia sovietų karių atminimą, rašo Sputnik Latvija.

  Tuo tarpu valstybės valdžia ir toliau trukdo organizuoti su šia data susijusius renginius, tarp tokių renginių ir "Nemirtingasis pulkas".

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas pabrėžė, kad Europoje, įskaitant Baltijos šalis, išblėso atmintis apie Antrojo pasaulinio karo tragediją.

  "Sovietų Sąjungai tai buvo išvadavimo karas, ir tos aukos, didžiulės aukos, kurias patyrė Sovietų Sąjunga, jokiu būdu neprilygsta tam, kas vyko Vakarų Europoje. <…> Tas pats ir apie dabartines Baltijos šalis, kurių politinis elitas pristato save kaip "miško brolių", kolaborantų įpėdinius ir ideologinius pasekėjus, o ne kaip sovietinių latvių, estų, lietuvių kilmės karių, kovojusių prieš fašistinę Vokietiją, palikuonis", — sakė jis.

  Lietuviai "partizanai" dažnai prisijungdavo prie "miško brolių" — ginkluotų nacionalistų grupuočių, veikusių šalies teritorijoje 1940-1950 metais. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  "Miško brolių" vadovaujama LLKS egzistavo iki 1956 metų, kol buvo sunaikinta TSRS reguliariosios kariuomenės bei saugumo dalinių.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (69)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva pasinaudojo tuo, kad JAV mažai žino apie "miško brolius"
  Rusijos ambasada JAV pakomentavo Ramanausko-Vanago paminklo atidarymą Čikagoje
  Lietuvos URM iškvietė Rusijos ambasados atstovą dėl "miško brolio"
  Tegai:
  Baltijos šalys, miško broliai

  Svarbiausios temos