15:37 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Neringa Venckienė

  JAV teismas atidėjo klausimo dėl prieglobsčio Venckienei svarstymą trejiems metams

  © Photo: twitter / Devon J Hall
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (23)
  57210

  Kaip pažymėjo teisiamosios advokatas, teismas "neturėjo jokio pagrindo" tam, o bylos nagrinėjimo delsimas "sumažina jos galimybes" likti šalyje

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. JAV imigracijos teismas trejiems metams atidėjo klausimą dėl prieglobsčio buvusiai Lietuvos teisėjai, buvusiai Seimo deputatei Neringai Venckienei nagrinėjimą, praneša "Associated Press".

  Šiuo metu Venckienė, kuri buvo suimta Lietuvos prašymu, yra Čikagos kalėjime. Ji tikėjosi gauti politinį prieglobstį Jungtinėse Valstijose, tačiau teismas atidėjo svarstymą nuo 2019 metų į 2022 metus.

  Venckienės advokatas Markas Deividsonas pranešė, kad toks delsimas "kenkia jos galimybėms" likti šalyje. Jis taip pat pažymėjo, kad teismas "neturėjo jokio pagrindo" atidėti svarstymą trejiems metams, o pakartotinai nagrinėti paraišką šiais metais bus sunku.

  Praėjusių metų balandį JAV valstybės departamentas patvirtino Venckienės ekstradiciją į Lietuvą. Po to buvusi deputatė pateikė apeliaciją, prašydama iš naujo apsvarstyti teismo sprendimą, o rugsėjį jos gynėjas paprašė atidėti ekstradiciją.

  Kaip anksčiau rašė "Associated Press", Valstybės departamentas nepateikė jokio pagrindo, kodėl patvirtino Venckienės ekstradiciją.

  Venckienės byla

  Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, kuri tapo pedofilų auka, teta. Lietuvos valdžia kaltina Venckienę tuo, kad ji neįvykdė teismo sprendimo savo brolio dukrą perduoti mergaitės motinai, taip pat priešinosi policijai.

  Venckienės brolis Drąsius Kedys pradėjo kovoti su pareigūnais, kurie smurtavo prieš jo dukrą, bet pats pats žuvo keistomis aplinkybėmis. Po to Deimantė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė, kad mergaitė turėtų būti grąžinta motinai, kuri įtariama tuo, kad asmeniškai atidavė vaiką į seksualinį išnaudojimą.

  2012 metais ginkluoti policijos pareigūnai įsilaužė į Venckienės tėvų namus ir jėga paėmė Deimantę. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (23)

  Dar šia tema

  Disidentė: Lietuvos prezidentė, policija ir teismai slepia pedofilijos bylą
  Akcija "Ar dar gyva Deimantė?" Vilniaus centre
  Sadūnaitė: pedofilai, kurie kankino mergaitę, įbaugino visą Lietuvą
  Venckienės sūnus gindamas motiną paskelbė peticiją Baltųjų rūmų tinklalapyje
  Venckienės galvosūkis: kas laukia Lietuvos politikų, jei Deimantės teta sugrįš
  Tegai:
  Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos