23:33 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Kaip kandidatai į prezidentus vertina Grybauskaitės karjeros galimybes

  © Lietuvos Respublikos Prezidentė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (205)
  44 0 0

  Politikai mano, kad prezidentė galės pritaikyti savo patirtį tarptautinėse organizacijose, tačiau Lietuvos vidaus politikoje ši patirtis bus mažiau naudinga

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Po dviejų mėnesių baigiasi dabartinės šalies vadovės Dalios Grybauskaitės antroji kadencija. Ją prezidento poste pakeisti siekiantys devyni kandidatai atskleidė, kaip vertina jos tolesnės karjeros galimybes.

  Vieni Grybauskaitės ateitį sieja su aukštomis pareigomis Europos Sąjungoje ar NATO, kiti neatmeta jos galimybių Lietuvoje, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis svarsto, kad didžiulę patirtį užsienio politikoje sukaupusiai šalies vadovei vargu ar atsirastų jos vertas postas valstybėje.

  "Aš nemanau, kad Lietuvoje yra dar toks postas, kurį galima pasiūlyti Respublikos prezidentui. Dažniausiai baigę kadenciją užsiima kita svarbia veikla", — mano premjeras.

  Gitanas Nausėda neleido sau komentuoti tolesnių Grybauskaitės planų.

  "Gali būti, kad Grybauskaitės laukia ir tarptautinė karjera, labai sunku man komentuoti jos planus", — sako kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda.

  Kiti kandidatai taip pat Grybauskaitės karjerą mato ne Lietuvoje.

  "Manau, kad bet kur būtų puiku panaudoti tokią patirtį bet kokioje tarptautinėje organizacijoje. Prezidentė tikrai turi didžiulę patirtį, didžiulę charizmą, gerus asmeninius ryšius ir reputaciją", — teigia Ingrida Šimonytė.

  Jai pritaria ir Vytenis Povilas Andriukaits, tačiau pabrėžia, kad Grybauskaitė galėtų sulaukti posto Lietuvos prezidento fonde. Mindaugas Puidokas irgi mano, kad prezidentės patirtis bus labai naudinga Europos Sąjungoje.

  Tautinėms mažumoms atstovaujantis kandidatas į prezidentus Valdemaras Tomaševskis sako, kad apie savo karjerą spręsti turi pati kadenciją baigianti šalies vadovė.

  "Kur galėtų dirbti, aš neatsakysiu. Pati Grybauskaitė turi nuspręst", — sako Tomaševskis.

  Kai kurie sako, kad Grybauskaitė paliks ne vien teigiamą pėdsaką, jos įdirbis užsienio politikoje nenuginčijamas, tačiau vargu, ar pastaruoju metu paklausus.

  "Abejoju, ar ji galėtų užsienyje daryti karjerą, nes Lietuvoje ji pademonstravo labai didelį socialinį nejautrumą. Nemanau, kad dabar besikeičiant Europos tautinei padėčiai, keičiantis politinių partijų žemėlapiui, atsirandant daugiau tautiškoms jėgoms, nemanau, kad toks socialinis nejautrumas būtų reikalingas kam nors Europos institucijose. Lietuvoje vėlgi, nemanau, kad kas nors čia galėtų Grybauskaitę kviesti premjere", — dėsto Naglis Puteikis.

  Savo ruožtu Arvydas Juozaitis pažymėjo, jog Grybauskaitės patirtis Lietuvos vidaus politikoje bus mažiausiai naudingas.

  "Nes ji gerokai atitolino Seimą nuo Vyriausybės įvairiais veiksmais, gerokai prisidėjo prie partijų autoriteto smukdymo, nes viena partija išvis skilo (socdemų). Čia nebuvo be prezidentūros įtakos. Panaudočiau gal taip: optimistinį gyvenimo būdą, nes vis dėlto ji optimizmą teikia. Koks bebūtų, bet buvo", — savo nuomonę išsakė Juozaitis.

  Europarlamentaras Valentinas Mazuronis sako, kad Grybauskaitės vadovavimo dešimtmetį galima vertinti įvairiai, tačiau atsisakiusi pasinaudoti jos patirtimi valstybė daug prarastų.

  "Manau, kad galime vertinti Grybauskaitės valdymo laikotarpį vienaip ar kitaip, bet tai neabejotinai didžiulė patirtis. Tai — santykiai ir ryšiai su kitų valstybių vadovais. Ji Vadovų Taryboje visą laiką dalyvavo. Visą tą sukauptą patirtį ir ryšius maksimaliai panaudoti. Aš manau, kad tai būtų teisinga", — teigia Mazuronis.

  Pastaruoju metu svarstoma, kad Lietuvos prezidentei gali būti įteiktas naujasis ES finansų ministro portfelis. Jį skiriant nusvertų Grybauskaitės, kaip buvusios Lietuvos finansų ministrės ir eurokomisarės, atsakingos už Europos biudžetą, patirtis. Paklausta, ar sieks Europos Vadovų Tarybos pirmininko posto, prezidentė to neneigia.

  "Tik vienas sakinys apie tai: neleiskime ateičiai trukdyti šiandien", — sako prezidentė.

  Europos Vadovų Tarybos Pirmininko rinkimai vyks jau pasibaigus Grybauskaitės kadencijai.

  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, prireikus antrojo turo — ir gegužės 26 dieną. Pati Grybauskaitė jau balsavo iš anksto.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (205)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė pasirūpins, kad rinkimai Lietuvoje vyktų "taip, kaip reikia"
  Grybauskaitės atsisveikinimo reveransas: kas Lietuvai atnešė daugiau žalos nei naudos
  Kandidatai į Lietuvos prezidento postą įvertino Grybauskaitės dešimtmečio veiklą
  Lietuvos premjeras apkaltino politologus noru sukiršinti jį su Grybauskaite
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidento rinkimai

  Svarbiausios temos