16:47 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Rinkimai, archyvinė nuotrauka

  Prezidento rinkimai: už ką balsuotų kandidatai, jei ne už save

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (220)
  46 0 0

  Kandidatai atskleidė, kad jei negalėtų balsuoti už save, tai vieni rastų, kam atiduoti savo balsą, o kiti — sugadintų biuletenį

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Šiandien kandidatai dar gali agituoti rinkėjus balsuoti. Tačiau ką jie rinktųsi, jei negalėtų balsuoti už save?

  LRT paklausė visų devynių kandidatų į prezidentus, kam šie atiduotų savo balsą, jei negalėtų balsuoti už save.

  Vytenis Povilas Andriukaitis neturėtų iš ko rinktis, todėl išeitų atostogų.

  Arvydas Juozaitis tvirtina, jog sugadintų biuletenį. Anot jo, kiti kandidatai "gal ir geri žmonės, bet jie yra globalistinės pakraipos".

  "Kiek supratau, nacionalinei valstybei dedamas kryžius. Nė vienas iš kandidatų nešneka apie keturis stulpus, kurie yra svarbiausi. Teisingumo reformą dar mato, bet šeimos, kalbos ir švietimo neakcentuoja. O aš manau, kad tai Lietuvos ženklo ir išlikimo pagrindas", — sakė Juozaitis.

  Valentinas Mazuronis atskleidė, jog, anot jo, pagal programines nuostatas, jo rinkiminė programa panašiausia į Arvydo Juozaičio ir Naglio Puteikio.

  Ingridos Šimonytės plakatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Manyčiau, kad šiems kandidatams norint rimtai dalyvauti rinkimuose reikėtų vienytis ir ieškoti bendrumų tarpusavyje", — teigia Mazuronis.

  Gitanas Nausėda nemato idealaus kandidato. O štai Mindaugas Puidokas rinktųsi "teisingą, nesisteminį kandidatą, kuris nepadarė žalingų sprendimų Lietuvai".

  "Manau, kad atėjo laikas, kai Lietuvai reikia sutelkiančio, ryžtingo ir stipraus lyderio, o ne to, kuris yra kažkieno projekto dalis", — sakė politikas.

  Naglis Puteikis atskleidė konkretų žmogų, už kurį balsuotų, ir tai politikė, kuri išvis nedalyvauja prezidento rinkimuose, nors iš pradžių ir planavo.

  "Maldeikienė — pirma Lietuvos politikė, kuri labai aiškiai atskleidė Lietuvos elito pokiliminius susitarimus dėl PVM, mokesčių, biudžeto formavimo. Ji nuplėšė tą skraistę, kaip mokytoja, pasistengė suprantama kalba paaiškinti, kad mūsų ekonominė sistema nukreipta turtingųjų naudai. Lietuvos politikos istorijoje ji jau įrašyta aukso raidėmis", — sakė Puteikis, kuris pats jau atsisako dalyvavimo rinkimuose.

  Saulius Skvernelis tiesiog negalvoja apie alternatyvus variantus.

  Ingrida Šimonytė aiškia tvirtina, kad geresnio už save kandidato nemato.

  "Jeigu aš manyčiau, kad turiu, už ką balsuoti, tai kam aš tada dalyvaučiau prezidento rinkimuose?" — sakė ji.

  Valdemaras Tomaševskis nusprendė neatsakyti į klausimą.

  "Apie tai negalvoju. Reikėtų pažiūrėti, nes yra daug kandidatų, reikėtų paskaityti jų programas, jų pasisakymus. Nesu pirmą dieną politikoje, tai pažįstu šiuos žmones, bet šiandien į šitą klausimą neatsakysiu", — tvirtino jis.

  Lietuvos prezidento rinkimai

  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, prireikus antrojo turo — ir gegužės 26 dieną.

  Dėl prezidento posto varžysis devyni kandidatai. Kaip parodė paskutinė gyventojų apklausa, iki rinkimų likus vos kelioms dienoms lyderiai į šalies vadovo postą finišo tiesiojoje išsirikiavo vienas šalia kito.

  Žiniasklaidos duomenimis, už Nausėdą balsą atiduoti ketina 21,1 proc. piliečių (kovo 25-balandžio 10 dienomis vykdytos apklausos metu tokių buvo 26,2 proc.), už konservatorių keliamą Ingridą Šimonytę —19,5 proc. rinkėjų (prieš mėnesį palaikė 22,5 proc.), o "valstiečių" remiamą premjerą Skvernelį ketina palaikyti 18,4 proc. piliečių (prieš mėnesį palaikymas siekė 18,7 proc.).

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (220)

  Dar šia tema

  Pranckietis įvertino "valstiečių" idėją trauktis iš valdžios, jei jie pralaimės rinkimus
  Zuokas išvardijo priežastis, kodėl balsuos už Šimonytę
  Nausėda nubalsavo visuose rinkimuose
  Sauliaus Skvernelio kandidatai į premjerus — koks planas?
  Tegai:
  Lietuvos prezidento rinkimai

  Svarbiausios temos