14:54 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Rinkimai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje įsigaliojo rinkimų agitacijos draudimas

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  49 0 0

  Šeštadienį prasideda prezidento rinkimų ir referendumų agitacijos draudimo laikotarpis

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Nuo šeštadienio draudžiama rinkimų agitacija. Draudimas įsigaliojo prieš sekmadienį vyksiantį pakartotinį balsavimą savivaldos rinkimuose, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

  Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama nuo 2019 metų gegužės 11 dienos 01:00 nakties iki gegužės 12 dienos 20:00, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, kuri iškabinta iki prasidedant šiam referendumo agitacijos draudimui ir kurios pašalinimas susijęs su sudėtingais veiksmai.

  Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu ir balsavimo iš anksto metu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

  Kadangi šiuo metu vyksta ir kitų rinkimų agitacija, vadovaujantis įstatymu, tokiomis pačiomis sąlygomis ir tvarka jų agitacija yra draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

  Baudos už tvarkos pažeidimus

  Primename, kad rinkimų ar referendumo agitacijos draudimo pažeidimas likus 30 valandų iki savivaldybių tarybų rinkimų pradžios, taip pat rinkimų dieną užtraukia baudą asmenims nuo 140 iki 300 eurų ir rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams — nuo 300 iki 1 150 eurų.

  Rinkimai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Rinkimų ar referendumo agitacijos tvarkos pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 140 eurų, rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams — nuo 200 iki 870 eurų ir politinės kampanijos dalyviams ar politinių partijų, kurios yra politinės kampanijos dalyvės, pirmininkams — nuo 300 iki 1 050 eurų.

  Administracinis nusižengimas, jeigu dėl to rinkimai ar referendumas pripažinti negaliojančiais, užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 1 450 eurų, rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams — nuo 850 iki 5 800 eurų ir politinės kampanijos dalyviams ar politinių partijų, kurios yra politinės kampanijos dalyvės, pirmininkams — nuo 1 500 iki 5 800 eurų.

  Nusižengimas, padarytas visuomenės informavimo priemonėse, užtraukia baudą viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų vadovams arba kitiems už viešosios informacijos skleidimą ar visuomenės informavimo priemonių turinį atsakingiems asmenims nuo 2 700 iki 6 000 eurų.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Zuokas išvardijo priežastis, kodėl balsuos už Šimonytę
  Nausėda nubalsavo visuose rinkimuose
  Kaip kandidatai į prezidentus vertina Grybauskaitės karjeros galimybes
  Prezidento rinkimai — ne žaidimas: ar eisime į mišką, jei išrinksime neparinktą?
  Tegai:
  agitacija, Lietuvos prezidento rinkimai, rinkimai

  Svarbiausios temos